ZST Mielec
Slider

Szkoła bez Przemocy

Od roku szkolnego 2008/2009 ZST uczestniczy w programie społecznym „Szkoła bez Przemocy”. Program prowadzi 18 dzienników regionalnych dwóch grup wydawniczych – Media Regionalne i Polskapresse oraz Fundacja Orange (dawniej Fundacja Grupy TP), a od 2009 r. do grona organizatorów dołączył partner programu – Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.

Program prowadzony jest pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Jego celem jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy, a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko, w związku z czym co roku Zespół Szkół Technicznych organizuje „Dzień Szkoły bez Przemocy”, a także podejmuje szereg działań profilaktycznych w tym zakresie.

Ambasadorem programu jest Tomasz Majewski, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą.