ZST Mielec
Slider

Cisco Networking Academy

Lokalna Akademia Cisco przy Zespole Szkół Technicznych w Mielcu

Nasza szkoła uzyskała status Lokalnej Akademii Sieciowej CISCO. Posiadamy instruktorów z uprawnieniami do prowadzenia szkoleń w zakresie kursu IT Essentials mającego za zadanie wykształcenie przyszłych techników informatyki oraz teleinformatyki i przygotowanie ich do pracy w zawodzie. Uczniowie będą bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu i po zdaniu wymaganych egzaminów w naszej szkole otrzymają oficjalny certyfikat CISCO.

Kurs jest prowadzony przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii multimedialnych, egzaminy zdawane są on-line na serwerze egzaminacyjnym w USA. Materiały do nauczania są dostępne w języku polskim oraz angielskim.

Kurs IT Essentials przygotowuje również do uzyskania zewnętrznego certyfikatu CompTIA A+. Zaliczenie kursu uprawnia do otrzymania zniżki od opłaty egzaminacyjnej. Więcej o certyfikacji można dowiedzieć się na stronie www.CompTIA.org.

Zagadnienia objęte kursem:

 1. Wprowadzenie do komputerów osobistych
 2. Bezpieczne procedury laboratoryjne
 3. Montaż komputera - krok po kroku
 4. Podstawy konserwacji i rozwiązywanie problemów
 5. Podstawy systemów operacyjnych
 6. Podstawy laptopów i urządzeń mobilnych
 7. Podstawy drukarek i skanerów
 8. Podstawy sieci
 9. Podstawowe zabezpieczenia
 10. Umiejętności komunikacyjne
 11. Komputery osobiste dla zaawansowanych
 12. Systemy operacyjne dla zaawansowanych
 13. Laptopy i urządzenia mobilne dla zaawansowanych
 14. Drukarki i skanery dla zaawansowanych
 15. Zaawansowane zagadnienia sieciowe
 16. Zaawansowane zagadnienia bezpieczeństwa

Kurs PC Hardware and Software jest podzielony na dwie części. Część pierwsza (rozdziały 1-10) obejmuje podstawową wiedzę i umiejętności, zaś część druga (rozdziały 11-16) stanowi uzupełnienie i doskonalenie zdobytych juz kompetencji.

Korzyści dla posiadacza certyfikatu

Certyfikat IT Essentials to międzynarodowy dokument potwierdzający umiejętności zawodowe. Certyfikat honorowany jest na całym świecie, potwierdza wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań technologicznych firmy Cisco Systems.

Certyfikat IT Essentials zapewnia:

 • podwyższenie poziomu umiejętności z zakresu budowy i obsługi komputera,
 • posiadanie kwalifikacji uznawanych na świecie,
 • poprawę zawodowych perspektyw i mobilności,
 • dostęp do materiałów i programów, m.in.:
  • CISCO VIRTUAL DESKTOP - Symulator komputera stacjonarnego;
  • CISCO VIRTUAL LAPTOP - Symulator komputera mobilnego;
  • CISCO POCKET TRACER - Zaawansowane narzędzie do budowy i symulacji sieci komputerowych.

Program Cisco Networking Academy realizuje w praktyce hasło nauczania internetowego (e-learning). Centralny serwer edukacyjny CNAMS (http://cisco.netacad.net) udostępnia akademiom pełny zestaw materiałów dydaktycznych oraz narzędzi do zarządzania wszystkimi aspektami programu. Dodatkowo CNAMS umożliwia bieżące testowanie nabytej przez uczniów wiedzy, śledzenie postępów nauczania oraz utrzymywanie odpowiedniej jakości kształcenia.

Zapisy i hasło dostępu do zasobów można uzyskać u instruktora mgr. Wiesława Zielińskiego (sala 315c).

Oprac. mgr W. Zieliński

Opublikowano w dniu: 8.12.2012 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 5.12.2012 r.