ZST Mielec
Slider

Witamy pierwszaków w ZST! – OTRZĘSINY 2016

Otrzęsiny to doroczna impreza, na której oficjalnie witamy w naszej szkole wszystkich pierwszaków. Jej celem jest pozbycie się gimnazjalnych przyzwyczajeń, umożliwienie uczniom pokazania się na forum szkoły z jak najlepszej strony, integracja w nowym środowisku oraz wytworzenie poczucia akceptacji.

20 października 2016 roku odbyło się „nieoficjalne” przyjęcie pierwszaków do zaszczytnego grona uczniów. W tym dniu aula ZST przemieniła się w miejsce zmagań klas pierwszych.
Na wstępie klasy dokonały artystycznych prezentacji i przedstawiły karykaturę wychowawcy. W dalszej części zespoły przystąpiły do bezpośredniej rywalizacji. Rozpoczęły się różne „atrakcyjne” konkurencje sprawdzające umiejętności młodzieży: picie mleka z miseczek, zjedzenie pączka bez użycia rąk, obieranie ziemniaka plastikowym nożem czy YCD. Odbył się również quiz sprawdzający wiedzę naszych pierwszaków o nowej szkole. Głośny doping i bojowe hasła na transparentach dodawały energii zawodnikom, walczącym dzielnie o każdy punkt, który przyznawała komisja w składzie: mgr inż. Aleksander Buczek, mgr Bogdan Tomecki, Paulina Goryczka (2BL), Piotr Sega (4BI).

Ostateczne wyniki rywalizacji:

I miejsce: klasa 1CL oraz ex aequo 1 CI

III miejsce: klasa 1DM

Pozostałe miejsca: klasy 1AL, 1BM, 1DG, 1BL, 1AI, 1AZ.

Imprezę przygotowali członkowie Samorządu Uczniowskiego.

Wszystkim, którzy pomogli zorganizować otrzęsiny oraz uczestnikom, bardzo dziękujemy.

ORGANIZATORZY

Oprac.: mgr J. Czerwiec

Opublikowano w dniu: 24.10.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 24.10.2016 r.