ZST Mielec
Slider

Finał „FOOTBAL CHALLENGE” w ramach projektu „#LEPIEJ GRAĆ NIŻ ĆPAĆ! – profilaktyka uzależnień w Powiecie Mieleckim”

Powiat Mielecki wspólnie z partnerem International Police Association Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Sekcja Polska - Podkarpacka Grupa Wojewódzka IPA - Region Mielec przystąpił do realizacji projektu „#LEPIEJ GRAĆ NIŻ ĆPAĆ! – profilaktyka uzależnień w Powiecie Mieleckim”. Projekt zainaugurowano imprezą sportową „FOOTBAL CHALLENGE” w Szkole Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Mielcu.

W turnieju brało udział sześć szkół ponadgimnazjalnych z powiatu mieleckiego: Zespół Szkół Technicznych, I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Budowalnych, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego.

Zespoły składały się z 10 zawodników (5 w polu + 5 rezerwowych).Drużyny zostały rozlosowane na dwie grupy i grały w systemie „każdy z każdym”. Następnie najlepsze drużyny z obu grup trafiły do finału. Zespoły z drugich miejsc zagrały o III miejsce, a z trzecich miejsc o V miejsce.

Nasza szkoła, po zwycięstwie grupowym 1:0 z reprezentacją Zespołu Szkół Ekonomicznych i porażce 0:1 z Zespołem Szkół Budowlanych, zajęła II miejsce w grupie i zagrała mecz o III miejsce z drużyną Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego. Po bardzo wyrównanym spotkaniu zakończonym wynikiem 0:0 o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się nasi zawodnicy i ostatecznie zajęli III miejsce w turnieju.

W tym samym czasie, nie na boisku, a na trybunach mierzyli się ze sobą „Ultrasi”! Każda szkoła biorąca udział w rozgrywkach posiadała grupę dwudziestu osób, których zadaniem było stworzenie w hali niesamowitej atmosfery za pomocą specjalnie przygotowanych przyśpiewek, haseł, banerów i innych rekwizytów.

Inauguracja projektu to także pokazy uzdolnionych mielczan. Swoje umiejętności panowania nad rowerem prezentował Bartek Ćwik, a popis błyskawicznego układania kostki Rubika dał Jakub Kipa.

Projekt „#LEPIEJ GRAĆ NIŻ ĆPAĆ! – profilaktyka uzależnień w Powiecie Mieleckim” realizowany będzie w sześciu szkołach ponadgimnazjalnych naszego powiatu i obejmie swoim zasięgiem 4 234 uczniów tych szkół. Zakłada on działania interaktywne, polegające na zaangażowaniu młodzieży i aktywizowaniu jej do wyrobienia postawy antynarkotykowej.

Zainicjowane przez projekt działania mają kształtować pozytywne postawy młodych ludzi, które będą motywować, inspirować, rozwijać kreatywność oraz przedstawiać im zagrożenia uzależnieniami, dawać możliwość wyboru i asertywnych zachowań.

Oprac.: mgr M.Woźniak

Opublikowano w dniu: 22.11.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 22.11.2016 r.

Czytany 3188 razy