ZST Mielec
Slider

Erasmus+ - Akademia kuchni włoskiej

15 maja br. odbyła się w naszej szkole niecodzienna lekcja. W ramach promocji działań projektu Erasmus+ „Mój zawód na europejskim rynku pracy - jakie mam szanse?” grupa uczennic klasy 2EG poznawała tajniki kuchni włoskiej pod okiem rodowitych Włochów: Cristian Moretti i Nicola Farina - uczęszczający do naszej szkoły uczestnicy międzynarodowego programu wymiany uczniów AFS na kilka godzin wcielili się w rolę instruktorów zajęć praktycznych branży spożywczej. W czasie poniedziałkowych zajęć powstały najpopularniejsze dania kuchni włoskiej: spaghetti, pizza oraz deser tiramisu.

Głównym celem zorganizowania tego spotkania była chęć zaprezentowania kuchni obcego kraju w wydaniu jak najprawdziwszym, czyli przygotowanie i degustacja potraw przyrządzanych przez obywatela danego kraju. Nasi uczniowie biorąc udział w zagranicznych stażach projektu Erasmus+ pracują w kuchniach hoteli wysokiej klasy i tam bardzo często mają styczność z kuchnią włoską. Była to więc fantastyczna okazja do jeszcze lepszego poznania tajników tej jakże popularnej i smacznej kuchni. Z drugiej strony kontakt z rówieśnikami z Włoch oraz luźna rozmowa z nimi w języku polskim (a uczą się go zaledwie od początku tego roku szkolnego), były próbą zachęcenia młodzieży do korzystania z oferty międzynarodowych programów jakie oferuje nasza szkoła. Nie od dziś bowiem wiadomo, że otwartość na nowe doświadczenia i ciekawość świata są kluczem do rozwoju osobistego i zawodowego, dodatkowym bonusem jest natomiast poznanie języka obcego.

Zajęcia przygotowały nauczycielki: mgr Marzena Kasprzyk, mgr inż. Marta Pluta oraz mgr inż. Aneta Mroczka.

Produkty spożywcze niezbędne do przygotowania potraw zakupiono w ramach wsparcia organizacyjnego programu Erasmus+2015.

Opracowała: mgr Marzena Kasprzyk

Opublikowano w dniu: 23.05.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 23.05.2017 r.