ZST Mielec
Slider

Konkurs Kossakowie - piewcy obyczaju i tradycji szlacheckiej

W dniu 21.04.2017 roku o godz.8.30 w urokliwych wnętrzach Pałacyku Oborskich w Mielcu, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, mgr inż. Mariusz Wojciechowski oraz dyrektor Muzeum Regionalnego w Mielcu, mgr Jerzy Skrzypczak wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu Kossakowie- piewcy obyczaju i tradycji szlacheckiej.

 Spośród kilkunastu uczestników rywalizacji, organizatorzy wyłonili najlepszych. Byli to :

 I miejsce – Marcelina Siembab, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego ZST w Mielcu

II miejsce - Wiktoria Kołodziej, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Konarskiego w Mielcu

III miejsce – Grzegorz Duszkiewicz, uczeń Technikum nr 3 ZST w Mielcu

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozpoznać konwencję artystyczną obrazu Wojciecha Kossaka „Olszynka Grochowska”, przeczytać ze zrozumieniem esej M. Masłowskiego o życiu i twórczości nestora rodziny Kossaków, Juliuszu Kossaku, dostrzec na obrazach Kossaków elementy korespondencji sztuk.

Przypomnijmy, że była to III edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytamy Dzieło Sztuki dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu mieleckiego, organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Mielcu i Muzeum Regionalne Pałacyk Oborskich w Mielcu.

Autorki informacji : mgr Małgorzata Weryńska, mgr Danuta Kusek, mgr Ewa Turek

Opublikowano w dniu: 8.06.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 6.06.2017 r.

Czytany 2980 razy