ZST Mielec
Slider

Nabór do projektu „Możesz więcej! – praktyczna nauka zawodu w kraju sąsiada”

Rozpoczynamy rekrutację do projektu „Możesz więcej! – praktyczna nauka zawodu w kraju sąsiada”. Projekt ten będzie realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”. Przyznana ZST kwota dofinansowania wynosi 97390 euro, co stanowi równowartość kwoty 412 505,08 zł. Koordynatorką projektu jest mgr Marzena Kasprzyk.

W ramach naszego najnowszego projektu na praktyki do Niemiec wyjadą w roku szkolnym 2017/2018 dwie 20-osobowe grupy uczniów klas III Technikum Nr 3 kształcących się w zawodach:

  • technik informatyk,
  • technik pojazdów samochodowych,
  • technik mechanik CNC.

W związku z powyższym zapraszamy uczniów z obecnych klas drugich wyżej wymienionych zawodów.

Uczestnicy projektu będą mieć zapewnione: bezpłatny transport, zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem, ubezpieczenie na czas pobytu i podróży, kieszonkowe, a także bogaty program kulturalny, a w nim m.in. wycieczki do Berlina (tu m.in. zwiedzanie Muzeum Techniki), Lipska (wizyta m.in. w fabryce firmy BMW), Drezna (m.in.: Szklana Manufaktura Volkswagena).

Przed wyjazdem uczniowie wezmą udział w specjalnym programie zajęć przygotowujących ich do wyjazdu, na który składać się będą: kurs języka niemieckiego branżowego, warsztaty kulturowe oraz kompetencji społecznych.

Po zakończeniu praktyki uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające odbycie zagranicznego stażu oraz uznawane za granicą dokumenty: Europass-Mobilność oraz Europass - Paszport Językowy.

Zapraszamy do udziału!

Informacji o projekcie udziela: koordynator projektu mgr Marzena Kasprzyk

Opublikowano w dniu: 8.06.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 7.06.2017 r.

Czytany 2490 razy