ZST Mielec
Slider

226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 3 maja 2017 roku, delegacja uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu wraz ze szkolnym pocztem sztandarowym, uczestniczyła w miejskich obchodach 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku. Przedstawiciele klas 2 BM, 2 LM i 2 BI oraz Monika Nycek i Barbara Bieniek z klasy 3MC, jako delegacja Samorządu Uczniowskiego, wzięli udział we Mszy świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej p.w. św. Mateusza. Po jej zakończeniu zebrani przemaszerowali pod Pomnik Wolności, gdzie wiązankę kwiatów, złożyli dyrektor ZST mgr inż. Mariusz Wojciechowski, wicedyrektor ZST mgr Bogdan Tomecki oraz kierownik szkolenia praktycznego mgr Anna Sroka.

Po zakończeniu uroczystości pod Pomnikiem Wolności nasi uczniowie, należący do mieleckiego skautingu, zorganizowali w Parku Stulecia Harcerstwa krąg braterski, mający na celu okolicznościowe uczczenie rocznicy uchwalenia, pierwszej w Europie a drugiej na świecie, ustawy zasadniczej.

Ponadto nasi uczniowie uczestniczyli w zorganizowanym 2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Rajdzie Rowerowym Śladami Białych Wilków – Bohaterów Narodowych Sił Zbrojnych, który miał na celu aktywne spędzanie wolnego czasu oraz upamiętnienie bohaterów polskiego, antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. Uczniowie, na zakończenie rajdu pamięci, zapalili znicze pod Pomnikiem pamięci Żołnierzy Wyklętych w Szydłowcu.

Opracował: mgr P. Wal

Opublikowano w dniu: 8.06.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 7.06.2017 r.

Czytany 4132 razy