ZST Mielec
Slider

„Spotkanie autorskie”

We wtorek, 16 maja, w Woli Mieleckiej miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W ramach działającego w Filii Bibliotecznej Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie z Agnieszką Lingas-Łoniewską, jedną z najpoczytniejszych polskich autorek, popularną zarówno wśród dorosłych, jak i młodzieży. Pomimo młodego wieku, ma ona spory dorobek pisarski : „Bez przebaczenia”, „Zakład o miłość”, „Szósty”, „W zapomnieniu”, „W szpilkach od Manolo”, „Brudny świat”, „Skazani na ból”, „Jesteś moja dzikusko”, „Piętno Midasa”, „Boys from Hell”, czy najnowszą powieść „Wszystko wina kota” oraz trylogie: „Zakręty losu”, „Łatwopalni” i „Szukaj mnie wśród lawendy”. Jej utwory wzruszają i bawią. W swoich książkach pisarka łączy gatunki-sensację i romans, czego mieszanka dostarcza czytelnikowi niezapomnianych wrażeń. Przez czytelników nazywana jest „Dilerką emocji”.

 W spotkaniu z autorką, poza członkami DKK, uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły-reprezentanci Koła Miłośników Biblioteki ZST, pod opieką nauczycielek: A. Oparowskiej-Maniak, A. Olechowskiej oraz M. Kasprzyk. Uczniowie ci wzięli udział w wydarzeniu w ramach projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa-Priorytet 3”. Z zaciekawieniem wysłuchali oni opowieści autorki o jej pracy twórczej, inspiracjach do pisania, życiu prywatnym i zawodowym oraz wielkiej miłości do zwierząt, przekazanych z typowym dla pisarki humorem. Na spotkaniu nie zabrakło autografów i wspólnych zdjęć.

Opracowała: mgr A. Olechowska

Czytany 3259 razy