ZST Mielec
Slider

Erasmus+ i „Bella Vita”

Uczniowie klasy 3 DG – beneficjenci projektu Erasmus+ „Mój zawód na europejskim rynku pracy - jakie mam szanse?” wybrali się 7 czerwca br. z wizytą do restauracji „Bella Vita” w Mielcu. Tu pod okiem rodowitego Włocha – pana Giuseppe Roccotiello i jego żony Marty poznawali tajniki przyrządzania kolejnych przebojów kuchni włoskiej.

Tym razem uczniowie nauczyli się przygotowywać calzone, czyli pieczonego pieroga z nadzieniem. Powstawały wersje klasyczne, czyli z nadzieniem z sera mozzarella i sosem pomidorowym, jak też pikantne: z szynką lub salami. Smak tych własnoręcznie przygotowanych smakołyków na długo pozostanie na języku…

Po daniu głównym przyszedł czas na kawę i deser. Ta część wizyty w restauracji „Bella Vita” rozpoczęła się od warsztatów profesjonalnego parzenia i zdobienia kawy. Każdy uczeń samodzielnie i na profesjonalnym sprzęcie przygotował i ozdobił swoją kawę. Degustacji deserów tiramisu oraz panna cotta towarzyszyło przypomnienie sposobu ich przygotowywania. Dla naszej grupy nie było to problemem, ponieważ niedawno przygotowywali te desery z goszczącymi w naszej szkole uczniami z Włoch.

Tym sposobem wizyta w restauracji „Bella Vita” była nie tylko okazją do delektowania się smakołykami włoskiej kuchni, ale też pozwoliła sprawdzić posiadaną wiedzę teoretyczną w praktyce.

Wyjście przygotowały: mgr Marzena Kasprzyk oraz mgr inż. Aneta Mroczka. Organizatorki dziękują właścicielom restauracji „Bella Vita” za współpracę.

Opracowała: mgr Marzena Kasprzyk