ZST Mielec
Slider

Wycieczka na Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

28 września maturzyści z klas 3BL i 4DG zwiedzali Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Przyszli studenci zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni, by podjąć trafną decyzję dotyczącą swojej przyszłości. Uczniowie zostali oprowadzeni po Wydziale Technologii Żywności. W salach laboratoryjnych poznali sposoby przetwarzania, utrwalania, przechowywania i kontroli jakości żywności. Szczególne zainteresowanie wśród uczniów wzbudził kierunek Browarnictwo i Słodownictwo (jedyny taki w Polsce). Ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie minibrowaru, w którym przybliżono młodzieży procesy technologiczne związane z produkcją piwa.

Studia to nie tylko pogłębianie wiedzy, jest też czas na życie towarzyskie. Na uniwersytecie działają różnego rodzaju stowarzyszenia studenckie, można skorzystać z krajowej i międzynarodowej wymiany studentów: Monstar i Erasmus+.
W czasie wycieczki dopisywała pogoda, nie mogło więc zabraknąć spaceru po pięknym Krakowie. Wycieczkę zakończyło wspólne zdjęcie pod pomnikiem Adama Mickiewicza.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Urszula Piwnica, Arlena Gąsowska -Gil, Magdalena Winiarz i Monika Rządzka.

Oprac.: mgr M. Rządzka

Opublikowano w dniu: 12.10.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 11.10.2017 r.

Czytany 3569 razy