ZST Mielec
Slider

Gość specjalny na lekcji języka niemieckiego

W dniu 16 października  dla uczniów ZST  odbyły się specjalne lekcje języka niemieckiego z udziałem Pani Bożeny Dobrowolskiej  która przybyła do naszej szkoły na zaproszenie nauczycielki j. niemieckiego – Agnieszki Żelasko.

Pani Bożena  absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu  na co dzień mieszka i pracuje w Niemczech  gdzie uczy śpiewu i gry na fortepianie. Jako sopranistka daje koncerty w Polsce  jak i w Niemczech. Posługuje się pięcioma językami obcymi.

Goszcząc na lekcjach języka niemieckiego przybliżyła uczniom realia społeczne i mentalne  charakterystyczne dla kraju języka docelowego. Młodzież z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w lekcji  zadawała szereg pytań  najczęściej o rynek pracy  sytuację uchodźców w Niemczech oraz system szkolny. Z wybranymi uczniami przeprowadzone zostały konwersacje w języku niemieckim.

Bliższe zapoznanie się z kulturą  obyczajami  mentalnością  historią innego kraju miało za zadanie wzbudzić w uczniach ciekawość do pogłębienia informacji na ten temat  a przede wszystkim zachęcić do nauki języka niemieckiego. Lekcja ta miała za zadanie pokazać uczniom  że nauka języka obcego to nie tylko żmudne teorie i zasady gramatyczne  lecz także obeznanie się z realiami  panującymi w innych krajach. Ważne było również zwrócenie uwagi na odrębność i odmienność naszych krajów.

 Opracowała

 mgr Agnieszka Żelasko

Opublikowano w dniu: 23.10.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 23.10.2017 r.

Czytany 2451 razy