ZST Mielec
Slider

Półfinał Wojewódzki Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt

15 grudnia bieżącego roku w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej rozegrano Półfinał Wojewódzki Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Przystąpiły do niego 4 zespoły zakwalifikowane z finałów rejonowych:

 • ZST Mielec
 • LO Kolbuszowa
 • ZSP Nr 3 Stalowa Wola
 • LO Tarnobrzeg

Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” z zaliczeniem wyników spotkań z eliminacji rejonowych.

Od początku do końca turniej półfinałowy przebiegał dla nas pomyślnie. Drużyna z Zespołu Szkół Technicznych zagrała skutecznie i zespołowo. Dziewczęta bardzo dobrze radziły sobie w każdym elemencie gry, zarówno w ataku jak i w obronie. Liczne bramki padały po dobrze rozegranym ataku pozycyjnym, zakończonym rzutami ze skrzydeł bądź z prawego lub lewego rozegrania. W efekcie czego nasze szczypiornistki pewnie pokonały zawodniczki ze Stalowej Woli 17:7 i licealistki z Tarnobrzega 14:4.

W związku z odniesioną porażką z drużyną LO z Kolbuszowej w eliminacjach rejonowych, reprezentacja naszej szkoły zajęła ostatecznie drugie miejsce i będzie walczyć w turnieju barażowym o awans do ścisłej czwórki finału wojewódzkiego.

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce LO Kolbuszowa

2.miejsce ZST Mielec

3.miejsce ZSP Nr 3 Stalowa Wola

4.miejsce LO Tarnobrzeg

Skład zespołu:

 • Izabela Nowak 3BL
 • Aneta Kilian 3EG
 • Joanna Łabaj 3EG
 • Agnieszka Łabaj 2CL
 • Milena Lonczak 2CL
 • Klaudia Dąbek 1CL
 • Marcelina Podkówka 1CL
 • Monika Drożdżowska 2BL
 • Karolina Pawełczak 2 BL
 • Faustyna Tomecka 1 AL
 • Klaudia Janus 2 DG
 • Natalia Jabłońska 2 CL
 • Marcelina Nowak 2 DG

Opiekun zespołu: mgr Józefa Jagusiak

Opublikowano w dniu: 19.12.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 19.12.2017 r.

Czytany 3353 razy