ZST Mielec
Slider

EKOGALA

W dniu 8 grudnia 2017 roku uczniowie klasy IDZ Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie cukiernik/ kucharz uczestniczyli w EKOGALI - Międzynarodowych targach Żywności i Produktów wysokiej jakości. Targi te organizowane są przez Samorząd Województwa Podkarpackiego od 2006 r.

Podczas EKOGALI młodzież zapoznała się z ofertą polskich i zagranicznych producentów żywności ekologicznej oraz ofertą produktów tradycyjnych wpisanych w listę prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych.

Młodzież uczestniczyła również w wykładzie i destylacji kawy tradycyjnej i korzennej prowadzonych przez p. Krystynę Judka, która prowadzi swojego bloga NIEZŁE ZIÓŁKO – zielarium. Tematem przewodnim były kawa zielona i ziołowa - Ile prawdy jest o kawie?

W trakcie trwania Targów spotkaliśmy także pana Zbigniewa Tymułę- Starostę Powiatu Mieleckiego, który pogratulował nam zorganizowania wyjazdu na tak edukacyjną wycieczkę.

Udział w targach był świetną okazją do nawiązania współpracy z firmami z branży gastronomicznej, które będą wspierać działania Kulinarnej Akademii ZST.

Opiekę nad uczniami sprawowały: Marta Pluta, Magdalena Winiarz, Urszula Piwnica.

Opublikowano w dniu: 17.01.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 17.01.2017 r.

Czytany 2599 razy