ZST Mielec
Slider

7 MIEJSCE SZCZYPIORNISTEK ZST W WOJEWÓDZKIEJ LICEALIADZIE W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

W dniu 17 stycznia b.r. w hali SROiR RCSW „Podpromie” w Rzeszowie rozegrano turniej barażowy Licealiady Wojewódzkiej w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Stawką był awans do ścisłej czwórki najlepszych zespołów walczących o medale w finale wojewódzkim. W rozgrywkach uczestniczyły 4 zespoły żeńskie ze szkół: ZST Mielec, ZS Iwonicz, - ZSDGiL Jarosław,( które zajęły drugie miejsca w półfinałach wojewódzkich) a także V LO Rzeszów (ubiegłoroczny mistrz województwa podkarpackiego).

Reprezentacja naszej szkoły, pomimo ogromnej determinacji i woli walki nie sprostała wymaganiom doświadczonych przeciwniczek na boisku. W całym turnieju prym wiodły licealistki z Rzeszowa, które wygrywając wszystkie mecze zapewniły sobie awans do ścisłego finału wojewódzkiego.

W ogólnej klasyfikacji uczennice ze Zespołu Szkół Technicznych zajęły jednak bardzo wysokie 7 miejsce w województwie podkarpackim w kategorii szkół ponadgimnazjalnych oraz zdobyły cenne doświadczenia na boisku, które z pewnością zaprocentują w następnym roku szkolnym. Choć apetyty były większe, uczennice cieszyły się z sukcesu, snując plany osiągnięcia jeszcze lepszego wyniku w kolejnym roku.

Zespół Szkół Technicznych w Mielcu dzielnie reprezentowały;

 • Izabela Nowak 3BL
 • Aneta Kilian 3EG
 • Joanna Łabaj 3EG
 • Agnieszka Łabaj 2CL
 • Milena Lonczak 2CL
 • Klaudia Dąbek 1CL
 • Marcelina Podkówka 1CL
 • Monika Drożdżowska 2BL
 • Karolina Pawełczak 2 BL
 • Faustyna Tomecka 1 AL
 • Klaudia Janus 2 DG
 • Natalia Jabłońska 2 CL
 • Marcelina Nowak 2 DG
 • Claudia Giża 3DZ

Wszystkim naszym szczypiornistkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Opiekunem drużyny jest mgr Józefa Jagusiak.

Oprac.: mgr J. Jagusiak

Opublikowano w dniu: 23.01.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 23.01.2017 r.

Czytany 2504 razy