ZST Mielec
Slider

MIKSER KULINARNY – Szef dla Młodych Talentów

W dniu 22.05.2018 r. 15-osobowa grupa młodzieży kształcąca się na kierunkach gastronomicznych w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu uczestniczyła w Mikserze Kulinarnym organizowanym w ramach programu Szef dla Młodych Talentów w Akademia Inspiracji MAKRO w Warszawie.

Młodzież uczestniczyła w 3 modułach. Pierwszy z nich prowadził szef kuchni restauracji Flaming&CO pan Sebastian Maliszewski, który opowiedział młodzieży o kulisach swojej pracy. Drugi moduł odbył się w kuchni - był to pokaz kucharza pana Pawła Serafina, który aktywnie zaangażował młodzież do wykonywania potraw na lato. Trzeci, już ostatni moduł należał do pana Tomasza Wyszomirskiego, który przedstawił nam vademecum sommeliera wodnego. 
Na koniec odbył się test zdobytej wiedzy :) Z niecierpliwością czekamy na jego wyniki, albowiem wygraną jest tygodniowy staż w restauracji Flaming&CO w Warszawie.
Mikser kulinarny to świetny sposób na zdobycie nowej wiedzy, umiejętności oraz nawiązanie nowych znajomości.

Opiekunami młodzieży były: Magdalena Winiarz oraz Marta Pluta.

Opublikowano w dniu: 8.06.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 6.06.2018 r.

Czytany 2545 razy