ZST Mielec
Slider

Specjalistyczne szkolenia prowadzone przez PZL Mielec A Sikorski Company

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy 3LM ZST w Mielcu uczestniczyli wraz z opiekunami w cyklu szkoleń związanych ze specjalistycznym kształceniem zawodowym prowadzonymi przez PZL Mielec A Sikorski Company.

To już kolejny rok współpracy między PZL Mielec a Zespołem Szkół Technicznych w Mielcu. W ramach tego projektu PZL Mielec sprawuje patronat nad klasą 3LM Technikum Nr 3 już od roku szkolnego 2015/2016.

Zajęcia odbywały się w siedzibie PZL-u. Uczestnicy warsztatów i szkoleń nabywali umiejętności i poszerzali wiedzę z zakresu nowych technologii w budowie, naprawie i eksploatacji statków powietrznych i ich zespołów.

Współpraca ZST i PZL Mielec przynosi wymierne korzyści. Uczniowie będą lepiej przygotowani do egzaminu zawodowego, zapoznają się z rynkiem pracy w przemyśle lotniczym, dzięki czemu pewniej odnajdą się na nim w przyszłości.

Od września 2017 roku do czerwca 2018 roku. odbyło się 8 spotkań.

W czasie wykładów, warsztatów i szkoleń przybliżono uczniom następujące zagadnienia:

  1. Podstawy prawne w lotnictwie.
  2. Programowanie w programach CAM. Proces wykonania części produkcyjnej w PZL Mielec.
  3. Szkolenia LEAN, ciągłe doskonalenie.
  4. Zasady pracy w przemyśle lotniczym/Czynnik ludzki (Human Factor).
  5. Raport uznania wiedzy i licencjonowanie (ścieżka dojścia do licencji).
  6. Projektowanie w programach CAD stosowanych w przemyśle.
  7. Technologia półmontażu, technologia montażu struktur lotniczych.
  8. SAP, Solumina.

Zajęcia prowadzone przez doświadczonych wykładowców, odbywały się w przyjemnej atmosferze, uczniowie pracowali z profesjonalistami w swoich dziedzinach (programiści OSN, doświadczeni piloci). Wieloletni pracownicy odkrywali przed praktykantami tajniki pracy na swoich stanowiskach.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie 3LM wyrażają wdzięczność Zarządowi i Dyrekcji PZL Mielec, licząc na dalszą i równie atrakcyjną współpracę w przyszłym roku szkolnym.

Opublikowano w dniu: 24.06.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 22.06.2018 r.