ZST Mielec
Slider

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych mistrzem ortografii!

Jednym ze stałych punktów obchodów Święta Niepodległości w naszym mieście stało się Dyktando Niepodległościowe. Już po raz ósmy mielczanie tłumnie stawili się w Samorządowym Centrum Kultury, aby zmierzyć się z zawiłościami naszego ojczystego języka.

Tegoroczne dyktando ukazywało rolę literatury w kształtowaniu tożsamości narodowej, a patronat nad uroczystością objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła oraz Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba. Impreza ciesząca się popularnością wśród starszych i młodszych mielczan przyciągnęła w tym roku ponad 250 osób, a wśród nich kilkunastoosobową reprezentację naszej szkoły. Wyniki dyktanda zostały ogłoszone 11 listopada podczas koncertu niepodległościowego. Z dumą informujemy, że wśród trójki zwycięzców znalazł się dyrektor naszej szkoły – mgr inż. Mariusz Wojciechowski. Gratulujemy!

Opublikowano w dniu: 12.11.2015 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 12.11.2015 r.