ZST Mielec
Slider

W kuchni po angielsku – konkurs leksykalny z dziedziny gastronomii

Już wkrótce, 27 kwietnia 2019 roku,  czternastoosobowa grupa  uczniów z klasy 3DG (technik żywienia i usług gastronomicznych), zakwalifikowana do udziału w projekcie pt. „Wiedza i doświadczenie – tak osiągnę sukces!” wyjedzie na dwutygodniowe praktyki do Irlandii. Trwają intensywne przygotowania do wyjazdu. Niedługo uczestnicy projektu kończą 30 - godzinny kurs języka angielskiego zawodowego (prowadzony przez mgr Annę Olechowską). Kurs obejmuje zapoznanie uczniów z fachowym słownictwem  z branży gastronomicznej oraz ćwiczenia rozwijające komunikację.

W ramach kursu dla jego uczestników zorganizowano konkurs leksykalny. Sprawdzał on słownictwo i fachową wiedzę z dziedziny gastronomii w języku angielskim. Składał się z  różnych typów zadań, takich jak: dobieranie, test wyboru oraz uzupełnianie luk i krzyżówki.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Daria Janus

II miejsce - Agnieszka Trela

III miejsce - Michał Lampart

5 marca wicedyrektor ZST, mgr inż. Aleksander Buczek wręczył uczestnikom dyplomy oraz nagrody książkowe.

Zakup nagród sfinansowano ze środków na realizację projektu „Wiedza i doświadczenie – tak osiągnę sukces!” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Organizatorem  konkursu była mgr Anna Olechowska.

Opracowała: mgr Anna Olechowska

Opublikowano w dniu: 11.03.2019 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 8.03.2019 r.

Czytany 1547 razy