ZST Mielec
Slider

Ogólnopolski Konkursu Polonistyczny „Fraszka” 2018/2019 rozstrzygnięty

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniu 11.03.2019 roku w świetlicy szkolnej „Kleks”.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”, które od wielu lat prowadzi na terenie całej Polski konkursy edukacyjne, współpracując merytorycznie z tak renomowanymi i prestiżowymi uczelniami wyższymi jak Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, czy Uniwersytet Warszawski.

W X szkolnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka”, wzięło udział 15. uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.

Uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić swoje wiadomości z historii literatury, rozumienie zagadnień teoretycznoliterackich oraz umiejętności językowe. Zadanie konkursowe polegało na udzieleniu odpowiedzi na 30. pytań testowych do bajki Ignacego Krasickiego p.t. Koniec oraz stworzeniu krótkiej opowieści typu fantasy.

Zmagania konkursowe odbywały się w listopadzie 2018.Długo czekaliśmy na ogłoszenie ogólnopolskiej komisji konkursowej …aż z bajki Prawda się odkryła”:

Laureatami krajowymi konkursu okazali się uczniowie:

I miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza, Strzyżów

II miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich, Bieruń

III miejsce – Zespół Szkół Elektronicznych, Rzeszów

Mimo że żadnemu uczniowi z naszej szkoły nie udało się zostać laureatem ogólnopolskich zmagań, to trud śmiałków został doceniony.

Dyplom wyróżnienia w kategorii Żak spośród uczestników Naszej szkoły jury konkursu przyznało Patrykowi Skibie z klasy 2AI. 

Wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu Pan Aleksander Buczek ufundował nagrody książkowe dla uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w eliminacjach szkolnych:

I miejsce - Skiba Patryk- klasa 2AI

II miejsce - Górska Weronika- klasa 4AI

III miejsce - Wróbel Miłosz- klasa 3BL

Szkolni koordynatorzy konkursu zachęcają wszystkich uczniów do udziału w kolejnych edycjach konkursu - to przecież fraszka!

Oprac.: mgr M. Weryńska

Opublikowano w dniu: 14.03.2019 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 13.03.2019 r.

Czytany 1161 razy