ZST Mielec
Slider

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny EUREKA

11 marca 2019 roku, w naszej szkole, odbył się Ogólnopolski Konkurs Fizyczny EUREKA. Konkurs organizowany jest przy współpracy Uniwersytetu Warszawskiego i SGGW przez stowarzyszenie z Grodziska Mazowieckiego. Miał on na celu przede wszystkim rozpowszechnianie wiedzy z fizyki wśród młodzieży na każdym etapie edukacji. Wymaga on znajomości elementarnych praw fizyki i umiejętności zastosowania ich do danego modelu, ale też nieco wiadomości o historii rozwoju i ewolucji tej gałęzi nauki.

Uczniowie musieli m.in. wyjaśnić na czym polega zjawisko zaćmienia Księżyca i wykazać się wiedzą nt. działania ogniwa fotowoltaicznego. Naszą szkołę reprezentowała silna, siedemnastoosobowa, reprezentacja składająca się tylko i wyłącznie z uczniów 4AI. Organizatorem szkolnego etapu była mgr Elżbieta Dubiel. Wyniki zostaną ogłoszone dopiero w maju i dopiero wtedy dowiemy się, czy nasza szkoła zdobyła cenny sprzęt informatyczny i nowe pomoce dydaktyczne.

Opracowali:

Weronika Górska i Maciej Szczutko – uczniowie 4AI

Opublikowano w dniu: 28.03.2019 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 26.03.2019 r.

Czytany 1168 razy