ZST Mielec
Slider

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W ramach miejskich obchodów rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja 1791 roku udział wzięła także delegacja uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.

Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele z klasy 1 AI oraz 1 AL, którzy tworzyli poczet sztandarowy. Po Mszy św. w Bazylice mniejszej p.w. św. Mateusza Ewangelisty celebrowanej w intencji Ojczyzny udali się oni w pochodzie mieszkańców Mielca pod Pomniki Wolności, gdzie w imieniu nauczycieli i pracowników ZST złożyli wiązankę kwiatów wraz z dyrektorem szkoły mgr inż. Mariuszem Wojciechowskim. Na zakończenie uroczystości szkolny poczet sztandarowy uczestniczył w ceremonii pod pomnikiem, gdzie złożył hołd pamięci bohaterom walczącym za wolność i niepodległość Ojczyzny na przestrzeni dziejów.

Celem uroczystości było upamiętnienie wydarzeń historycznych z końca XVIII wieku oraz kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych oraz rozbudzanie wśród młodzieży świadomości historycznej.

Czytany 896 razy