ZST Mielec
Slider

6. Rajd Rowerowy – „Śladami białych wilków”

W dniu 2 maja 2019 roku z okazji Dnia Flagi RP oraz celem upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych wyruszył w trasę 6. Rajd Rowerowy – „Śladami białych wilków”.

Został on zorganizowany przez Stowarzyszenie Trasy Rowerowe Mielec, Zmotoryzowaną Grupę Rekonstrukcji Historycznej im. gen. Stanisława Maczka oraz Grupę Rekonstrukcji Historycznej im. Wojciecha Lisa ps. Mściciel. W rajdzie, który rozpoczął się o godz. 11. 00 obok Szkoły Muzycznej, gdzie znajduje się symboliczny grób W. Lisa „Mściciela”, wzięli także udział uczniowie z klas 1 AI, 2 BI i 3 AI z Zespołu Szkół Technicznych wraz z nauczycielami Eleną Skowron i Pawłem Skowron. Następnie pojechali do Tuszowa Narodowego, gdzie zwiedzali Dom Urodzenia generała Władysława Sikorskiego. Meta trasy rowerowej znajdowała się na Polanie Niezłomnych w Szydłowcu pod Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych.

Celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej, aktywnego wypoczynku na rowerach oraz poznawanie walorów przyrodniczych terenów powiatu mieleckiego, lokalnej historii i dziejów współczesnych, a także upamiętnienie bohaterów polskich naszego regionu.

Opracował: mgr Paweł Wal

Opublikowano w dniu: 9.05.2019 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 9.05.2019 r.

Czytany 820 razy