ZST Mielec
Slider

Uczniowie ZST Laureatami Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu PIX 2019!

Konkurs PIX 2019 – Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu – zorganizowany po raz pierwszy w maju 2019 jest multimedialnym konkursem dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Został on w całości przeprowadzony za pośrednictwem aplikacji pixblocks. Celem konkursu jest zachęcanie uczniów do nauki oraz popularyzacja programowania w szkołach.

Rozgrywki finałowe trwały dwa dni, uczniowie musieli, w jak najkrótszym czasie, rozwiązać 15 zadań związanych z programowaniem. Laureatami konkursu z naszej szkoły zostało 17 uczniów, 9 z nich rozwiązało wszystkie finałowe zadania. Byli to: w kategorii MASTER Jakub Lubera (1BI), w kategorii EXPERT Bartosz Kobiałka (3BI), Kacper Maciołek(3BI), Kamil Dereń(3CI), Ernest Lelek (1BI), Michał Lipiór(1BI), Jakub Misina(1BI), Jakub Popiołek(2BI), Adam Szala(1BI). Młodzieżą podczas konkursu opiekowały się Panie Anna Śliwińska i Elena Skowron.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Oprac.: E. Skowron
Opublikowano w dniu: 6.06.2019 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 6.06.2019 r.
 
Czytany 869 razy