ZST Mielec
Slider

Dzień Dziecka w ZST

W Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od roku 1950 w dniu 1 czerwca. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod „Apelem Sztokholmskim”. Od 1952 r. Dzień Dziecka stał się świętem stałym. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka członkowie Samorządu Uczniowskiego ZST odwiedzali uczniów w klasach i składali młodzieży naszej szkoły życzenia oraz rozdawali cukierki ufundowane przez Dyrekcję i Radę Rodziców. Uczniowie, którzy przez cały rok pragną udowodnić swą dorosłość, w ten jedyny dzień tuż przed końcem roku przypominają nauczycielom, że są jeszcze dziećmi, które potrzebują łagodnego traktowania.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy wszystkiego najlepszego.

Oprac.: mgr J. Czerwiec

Opublikowano w dniu: 6.06.2019 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 6.06.2019 r.