ZST Mielec
Slider

W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

1 września 2019 roku na placu przy Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu odbyły się miejskie uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wzięła w nich udział delegacja Zespołu Szkół Technicznych, która w imieniu społeczności szkolnej złożyła kwiaty pod ścianą pamięci.

Odśpiewaniem hymnu narodowego i minutą ciszy uczestnicy uroczystości uczcili pamięć poległych, pomordowanych i zaginionych żołnierzy września 1939 roku i wszystkich Polaków, którzy walczyli w II wojnie światowej. Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Pani mgr M. Ciejka, a część artystyczną przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i II Liceum Ogólnokształcącego. Następnie pod tablicami upamiętniającymi heroizm żołnierzy Wojska Polskiego delegacje złożyły kwiaty i wieńce. W uroczystościach upamiętniających te wydarzenia udział wzięli kombatanci, parlamentarzyści Ziemi Mieleckiej, przedstawiciele władz lokalnych, organizacji społecznych i szkół.

Delegacja ZST wystąpiła w składzie: dyrektor ZST mgr Stanisław Rajda oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Oprac.: mgr J. Czerwiec