ZST Mielec
Slider

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

W dniu 15 września br. obchodzono Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Dzień ten został ustanowiony w 2000 r. z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, jednej z największych organizacji humanitarnych na świecie.

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy ma na celu promocję zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy wśród społeczeństwa. Z tej okazji w wielu krajach organizowane są specjalne akcje informacyjne oraz szkolenia.

Wpisując się w nurt obchodów tego dnia grupa uczennic ZST (Justyna Janus, Gabriela Mędrak, Izabela Radłowska) i tegorocznych absolwentów naszej szkoły (Marta Kasprzak, Oskar Tyniec) przeprowadzili w niedzielę 15 września szereg pokazów udzielania pierwszej pomocy w mieleckim Centrum Zabawy WyWrotki. Młodzież zaprezentowała w praktyce podstawowe algorytmy postępowania ratowniczego w wybranych stanach zagrożenia zdrowia i życia. Pokazy adresowane były do dzieci i rodziców.

Naszym szkolnym ratownikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze popularyzacji tematyki udzielania pierwszej pomocy.

 Oprac. : mgr A. Wyzga

Czytany 853 razy