ZST Mielec
Slider

Wycieczka

Dzień 15.10.19r. był właśnie dla nich! Pod opieką p. Barbary Nykiel, p. Doroty Wicherskiej, p. Marcina Jaśkiewicza i p. Zdzisława Chmaja najlepsi uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu brali udział w wycieczce, którą zapewne zapamiętają na długo.

Malownicze krajobrazy, obcowanie z historią, poznawanie nowych niesamowitych miejsc to tylko część doznań jakich mogli doświadczyć. Pierwszym przystankiem podczas wycieczki był Zamek w Krasiczynie. Należy on do najpiękniejszych pomników polskiego renesansu. Jego budowę rozpoczął pod koniec XVI wieku Stanisław Krasicki. Pomimo licznych pożarów i wojen, zachował prawie niezmienioną sylwetkę do czasów współczesnych. Wokół zamku rozciąga się piękny park, w którym uczniowie mieli okazję podziwiać niesamowitą ,,złotą polską jesień''.

Po zwiedzaniu Krasiczyna nadszedł czas na Przemyśl. Uczestnicy poznali rynek miasta, jego podziemia oraz okoliczne świątynie, między innymi katedrę grekokatolicką. Ostatnim punktem wycieczki była Twierdza Przemyśl. Przewodnik w niepowtarzalny sposób opowiadał historię tego miejsca. Na zakończenie został nagrodzony gromkimi brawami.

Uczniowie cali i zdrowi powrócili do Mielca około godziny 19.00.

Opracowanie: Faustyna Tomecka

Opublikowano w dniu: 28.10.2019 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 24.10.2019 r.

Czytany 1134 razy