ZST Mielec
Slider

WIZYTA KLASY PATRONACKIEJ W ZAKŁADACH LOTNICZYCH PZL MIELEC

14 września 2019 r. klasa 1 AMp wraz z wychowawczynią Dianą Augustyńską odwiedziła Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu. Wizyta w PZL Mielec była efektem porozumienia podpisanego przez firmę i Zespół Szkół Technicznych w Mielcu które przewiduje objęcie patronatem przez PZL Mielec klasy w zawodzie technik mechanik lotniczy.

W ramach zawartego porozumienia Polskie Zakłady Lotnicze włączą się w proces dokształcania uczniów poprzez organizację wizyt studyjnych w PZL Mielec oraz organizację wykładów prowadzonych przez specjalistów z w/w firmy. Umowa przewiduje również konsultowanie programów nauczania z inżynierami z PZL Mielec.

Podczas wizyty przedstawiciele firmy szczegółowo omówili plan współpracy z młodzieżą. Zapoznali wychowanków ZST z procesem produkcyjnym słynnego Black Hawka oraz pokazali zabytkowe samoloty. Uczniowie 1AMp mieli również okazję poznać swojego opiekuna stażu, który będzie sprawował merytoryczną opiekę nad nimi w przyszłości.

Spotkanie w firmie było dla uczniów klasy lotniczej interesującym wydarzeniem. Młodzież z klasy patronackiej zdobędzie wiele cennych doświadczeń w ramach współpracy z tak cenioną na rynku i prestiżową firmą.

Opracowała: mgr Diana Augustyńska

Opublikowano w dniu: 25.11.2019 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 25.11.2019 r.