ZST Mielec
Slider

ZST promuje edukację międzykulturową

W piątek 20 listopada 2015r. w auli ZST odbyło się spotkanie z wolontariuszami fundacji księdza Siemaszki z Krakowa. Gości przywitał i przedstawił wicedyrektor ZST mgr Bogdan Tomecki. Wolontariusze opowiedzieli o programie organizacji AFS, jej historii, misji i możliwych formach współpracy.

 

Organizacja AFS Intercultural Programs jest największą na świecie organizacją zajmującą się wymianami młodzieżowymi. Mogą one trwać od dwóch tygodni do jednego roku. AFS to pozarządowa organizacja non-profit i bazuje głównie na wolontariacie, zaś jej głównym celem jest umożliwienie poznawania innych kultur.

Organizacja powstała w USA w czasie I wojny światowej i początkowo miała w swoich szeregach tylko sanitariuszy. Po II wojnie światowej zdecydowano, że jej członkowie zajmą się organizowaniem projektów międzynarodowych wymian. Początkowo odbywało się to tylko między Niemcami i USA, obecnie dzięki AFS można wyjechać do 102 krajów. Każdego roku z projektów wymian korzysta ponad 14 tys. młodzieży.

W Polsce AFS jest obecna od 2004 roku. Wszelkie informacje nt. zostania uczestnikiem projektu za granicą lub pełnienia roli rodziny goszczącej dostępne są pod adresem: www.pol.afs.org

Spotkanie zorganizowały panie mgr inż. Aneta Mroczka i mgr Marzena Kasprzyk.

Oprac.: mgr M. Kasprzyk, mgr inż. A. Mroczka

 

Opublikowano w dniu: 26.11.2015 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 26.11.2015 r.