ZST Mielec
Slider

Nauczyciel ZST i absolwent naszej szkoły Mistrzami Polski w Ratownictwie Drogowym Polskiego Związku Motorowego 2019

W dniach 20-22 września br. w Poznaniu odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Ratowników Drogowych Polskiego Związku Motorowego. Miasto Mielec reprezentowały 2 załogi Sekcji Ratowników Drogowych Automobilklubu Mieleckiego, w tym drużyna w składzie: Andrzej Wyzga (nauczyciel ZST) i Mateusz Machnik (absolwent w zawodzie technik pojazdów samochodowych który ukończył Technikum Nr 3 w 2013r.).

Zawody przedmedycznego ratownictwa drogowego składały się z 6 konkurencji, na które składały się: test wiedzy teoretycznej dotyczący pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przepisów ruchu drogowego, 3 pozorowane wypadki drogowe, resuscytacja krążeniowo-oddechowa wykonywana na fantomie elektronicznym oraz jazda sprawnościowa samochodem (próba Stewarta).

W klasyfikacji generalnej zawodów Mistrzami Polski Ratowników Drogowych PZM została załoga: Andrzej Wyzga i Mateusz Machnik. Jednak to nie koniec sukcesów. Andrzej Wyzga i Mateusz Machnik, wspólnie z drugą załogą Automobilklubu Mieleckiego, wywalczyli również Mistrzostwo Polski w klasyfikacji klubowej (Automobilklub Mielecki) oraz w klasyfikacji okręgowej (Okręg Rzeszowski PZM).

Zatem potrójne Mistrzostwo Polski!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie przedmedycznego ratownictwa drogowego!

Opracował: mgr inż. Aleksander Buczek

Opublikowano w dniu: 12.12.2019 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 12.12.2019 r.

Czytany 1383 razy