ZST Mielec
Slider

Kraków po angielsku

Zgodnie z coroczną tradycją, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wzięli udział w wycieczce przedmiotowej „Kraków po angielsku”, której nadrzędnym celem było doskonalenie znajomości języka angielskiego w oparciu o zwiedzanie zabytków kultury polskiej. Tym razem projekt „Kraków po angielsku” został zrealizowany w dniu 18 grudnia 2019 roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w przepięknej scenerii. Udział wzięli uczniowie z klasy 1ALg, 2AL, 3AL oraz 2BI pod opieką nauczycieli ZST – dra Marka Paducha i mgra Grzegorza Kardysia.

Uczniowie ZST byli gośćmi Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, gdzie zapoznali się ze strukturą Uczelni, ofertą akademicką oraz zwiedzili studio telewizyjne na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Następnie uczestnicy wycieczki przeszli „szlakiem literackim” Krakowa, biorąc udział w wystawie literackiej „Szuflada Wisławy Szymborskiej”. Podziwiali również witraże w kościele Franciszkanów, podeszli pod „okno papieskie” na Franciszkańskiej 3 oraz zwiedzili Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zwiedzanie Krakowa zakończyło się na Rynku Głównym wraz z przyległymi zabytkowymi uliczkami, Floriańską, św. Tomasza i św. Marka. Młodzież zwiedzała dawną stolicę Polski z przewodnikiem, który prezentował walory Krakowa w języku angielskim.

Młodzież naszej szkoły, choć wyraźnie strudzona tempem i różnorodnością doświadczeń, wróciła z Krakowa zadowolona i pełna entuzjazmu do dalszej nauki. Uczniowie godnie reprezentowali swoją Szkołę poza jej murami.

G. Kardyś i M. Paduch

Opublikowano w dniu: 9.01.2020 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 8.01.2020 r.

Czytany 789 razy