ZST Mielec
Slider

Spotkanie przedstawicieli Powiatu Mieleckiego, P.W. BIBMOT Sp. J., Zespołu Szkół Technicznych Mielec

W dniu 09 stycznia 2020 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Powiatu Mieleckiego, P.W. BIBMOT Sp. J., Zespołu Szkół Technicznych Mielec. Celem spotkania było objęcie patronatem przez firmę BIBMOT klas: 1DCp (po szkole podstawowej) i 1DMg (po gimnazjum) ZST w Mielcu kształcącą się w zawodzie Technik Pojazdów Samochodowych na podbudowie kwalifikacji MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych oraz kwalifikacji MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych.

Umowę partnerską podpisali: Stanisław Lonczak – starosta Powiatu Mieleckiego, Stanisław Bik – dyrektor BIBMOT, Kazimierz Bik – dyrektor BIBMOT oraz Stanisław Rajda – p.o. dyrektor ZST w Mielcu.

Przed podpisaniem umowy partnerskiej wystąpił Mieczysław Wilk, który przedstawił i  szczegółowo omówił prezentację multimedialną na temat aspektów współpracy firmy i szkoły w ramach kształcenia dualnego i wyzwań z zakresu ochrony środowiska. Wskazał na wprowadzanie w szkole rozwiązań organizacyjnych stosowanych w przemyśle, tj.: metody 5S, metody 5 x Dlaczego, dekalogu kaizen, diagram Ishikawy.

Wszyscy przedstawiciele stron zabierając głos podkreślali potrzebę współpracy przemysłu i szkoły. Stwierdzili, że zdobywanie wiedzy i umiejętności w rzeczywistych warunkach pracy jest wyzwaniem obecnej edukacji młodzieży.

W spotkaniu uczestniczyło 8 osób.

Czytany 657 razy