ZST Mielec
Slider

Drodzy Abiturienci

Właśnie kończycie ważny etap swojego życia i żegnacie mury naszej szkoły. Dla każdego z Was pobyt w ZST to z pewnością czas wytężonej nauki, dojrzewania, dokonywania pierwszych ważnych życiowych decyzji, budowania własnej tożsamości, nawiązywania przyjaźni, poszukiwania swojego miejsca w życiu.

Dziękujemy Wam za wszystkie wspólne i niepowtarzalne chwile, za Wasze zaangażowanie w budowanie pięknej historii naszej szkoły, której staliście się trwałą, żyjącą cząstką. Gratulujemy ukończenia szkoły i osiągniętych sukcesów.

Zdajemy sobie sprawę z Waszych lęków nie tylko przed tym, co przed Wami, ale również z powodu obecnej sytuacji. Wierzymy jednak, że mając taką wiedzę, roztropność i dobro, potraficie śmiało wszystko przezwyciężyć. Życzymy Wam pomyślności podczas egzaminów maturalnych i zawodowych, powodzenia i wytrwałości w życiu prywatnym, pogody ducha nawet w najtrudniejszych sytuacjach, trafnych decyzji i odpowiedzialnych wyborów, abyście uwierzyli we własne siły, śmiało i z pasją realizowali swoje cele.

- Żyjesz tu, teraz. Hic et nunc.
Masz jedno życie, jeden punkt.
Co zdążysz zrobić, to zostanie.

(Cz. Miłosz: "Traktat moralny".)

 

Dyrekcja i nauczyciele ZST

Czytany 749 razy