ZST Mielec
Slider

I miejsce uczennicy ZST w kampanii szkoleniowej pt. „Słońce, wiatr, biomasa, woda, Podkarpaciu energii doda”

W dniu 27 listopada 2015 roku zakończono realizację kampanii szkoleniowej pt. „Słońce, wiatr, biomasa, woda, Podkarpaciu energii doda” zorganizowanej przez Samorząd Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacką Agencję Energetyczną.

 

Jej celem była edukacja młodzieży w zakresie efektywnego wykorzystania energii i jej oszczędzania, właściwego wykorzystania rozwiązań dotyczących energii alternatywnej, a także wypracowanie proekologicznych postaw konsumenckich wśród młodzieży.

Kampania finansowana była ze środków Samorządu Województwa oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Objęła 5 szkoleń, 29 szkół ponadgimnazjalnych i wyłoniła po etapie rejonowym 100 finalistów. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły: Barbara Pryga z klasy 3CL, Małgorzata Zawisza z klasy 2CL, Grzegorz Duszkiewicz z klasy 3AL i Kamil Duszkiewicz z klasy 1LM.

W wyniku eliminacji etapu wojewódzkiego I miejsce uzyskała uczennica naszej szkoły – Małgorzata Zawisza.

Finał wojewódzki odbył się w auli Politechniki Rzeszowskiej. Konferencję swoją obecnością uświetnili reprezentanci Samorządu Województwa Podkarpackiego – pan Paweł Tworek, który przeczytał list w imieniu Marszałka Lucjana Kuźniara, a także pan Adam Skiba – Dyrektor Departamentu Rolnictwa, Geodezji i Gospodarki Mieniem, który wręczył nagrody laureatom i finalistom. Informacja o finale kampanii ukazała się w Gazecie Wyborczej z dnia 30 listopada 2015 r.

Uczniom naszej szkoły serdecznie gratulujemy.

Opiekunem młodzieży była mgr Arlena Gąsowska – Gil.

Oprac.: mgr Arlena Gąsowska – Gil

 

Opublikowano w dniu: 4.12.2015 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 4.12.2015 r.