ZST Mielec
Slider

Ogólnopolska Akcja „Szkoła Pamięta”

W dniu 29 października uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Szkoła Pamięta”.

Celem przedsięwzięcia organizowanego co roku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich jak i tych którzy zapisali się w historii – zarówno ogólnonarodowej jak i lokalnej.

Uczniowie z klas 1DG i 2 DGp oddali hołd i zapalili znicze przy pomniku Armii Krajowej oraz na mogiłach bohaterów z okresu Powstania Styczniowego i II Wojny Światowej spoczywających na Cmentarzu Parafialnym w Mielcu.

W tym roku do akcji „Szkoła Pamięta” przystąpiło ponad 6 tys. szkół i placówek oświatowych.

Oprac. Paweł Ciemięga

Opublikowano w dniu: 2.11.2020 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 2.11.2020 r.

Czytany 585 razy