ZST Mielec
Slider

Zostań w domu i czytaj: e-booki za darmo, czyli legalne lektury w Internecie

Zapraszamy młodzież do zapoznania się z wykazem stron internetowych, z których można pobrać e-booki i pliki w różnych formatach, zawierające m.in. treści lektur oraz ich opracowanie, a także inne ciekawe pozycje książkowe.

Darmowy dostęp do bibliotek cyfrowych i różnych serwisów na pewno ułatwi Wam przyswajanie treści programowych w domu.

Nauczyciele bibliotekarze

 

www.wolnelektury.pl

Znana, lubiana i całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. E-booki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

www.lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

www.chmuraczytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

www.polona.pl

 Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

www.publio.pl

Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 e-booków za darmo, jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

www.woblink.com

Katalog darmowych ebooków w formatach Epub, Mobi Kindle, PDF.

Po zarejestrowaniu się można pobrać ebooka całkowicie za darmo.

www.polska-poezja.pl

Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów.

Opublikowano w dniu: 2.11.2020 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 2.11.2020 r.

Czytany 554 razy