ZST Mielec
Slider

KLASA POLITECHNICZNA

Klasa o profilu politechnicznym to odpowiedni wybór dla tych, których fascynują nauki ścisłe takie jak matematyka, fizyka. To również świetna propozycja dla tych, którzy chętnie biorą udział w licznych olimpiadach i konkursach, nie boją się nowych wyzwań. W trakcie kształcenia uczeń nauczy się rozwiązywać zagadnienia matematyczne za pomocą technologii informatycznej, zdobędzie wiedzę z zakresu zaawansowanych obliczeń matematyczno-informatycznych. Język angielski nauczany w zakresie rozszerzonym daje większe szanse na doskonałe odnalezienie się we współczesnym świecie techniki.

ROZSZERZENIA:

  • J. ANGIELSKI,
  • MATEMATYKA.

BAZA DYDAKTYCZNA I WARUNKI KSZTAŁCENIA:

Uczniowie realizują kształcenie w nowoczesnych salach lekcyjnych, wyposażonych w odpowiedni sprzęt  umożliwiający realizację kształcenia na danym kierunku. Zajęcia prowadzone będą aktywizującymi metodami nauczania, w których wdrożenie wiedzy teoretycznej wspomagane będzie ćwiczeniami praktycznymi.

SYLWETKA ABSOLWENTA:

Absolwent kończący klasę o profilu politechnicznym będzie przygotowany do:

  • przystąpienia do matury w zakresie rozszerzonym z przedmiotów: język angielski, matematyka,
  • podjęcia dalszej edukacji na różnych uczelniach wyższych. Absolwenci będą mogli wybierać różne ciekawe  kierunki studiów: matematyka, informatyka, mechanika, elektronika, robotyka, budownictwo, architektura, prawo, ekonomia, geodezja, logistyka, marketing, zarządzanie oraz wiele innych.