ZST Mielec
Slider

KLASA RATOWNICTWO MEDYCZNE

Klasa o profilu ratownictwo medyczne - jest propozycją dla kandydatów, którzy swoją przyszłość wiążą z kierunkami przyrodniczymi i medycznymi. Ratownictwo medyczne - to nie tylko jedna z najpiękniejszych pasji, ale również możliwy w Twojej przyszłości prestiżowy zawód medyczny. Podczas zajęć uczniowie szkoleni są z zakresu materiału obejmującego kwalifikowaną pierwszą pomoc, zachowania się w ciężkich sytuacjach oraz podejmowania trudnych decyzji pod presją czasu. W szczególności uczniowie poznają zasady RKO u osób dorosłych, dzieci i niemowląt z użyciem AED, postępowania z pacjentem urazowym – badanie, zastosowanie odpowiednich pozycji, stabilizacji kręgosłupa, zaopatrywania ran, zbieranie wywiadu od osób poszkodowanych czy zabezpieczenia górnych dróg oddechowych.

ROZSZERZENIA:

  • BIOLOGIA,
  • J. ANGIELSKI.

Uczniowie tej klasy realizują zajęcia z podstaw ratownictwa medycznego jako przedmiotu uzupełniającego.

BAZA DYDAKTYCZNA I WARUNKI KSZTAŁCENIA:

Zajęcia prowadzone będą aktywizującymi metodami nauczania, w których wdrożenie wiedzy teoretycznej wspomagane będzie ćwiczeniami laboratoryjnymi. Taka droga edukacji stwarza ogromne możliwości na kolejnym etapie kształcenia. Do dyspozycji uczniów oddajemy dobrze wyposażone pracownie: biologiczną, fizyczną, chemiczną i pracownię edukacji dla bezpieczeństwa.

SYLWETKA ABSOLWENTA:

Absolwent kończący klasę o profilu ratownictwo medyczne będzie przygotowany do wyboru różnych kierunków studiów, m.in.: medycyna, stomatologia, rehabilitacja, fizjoterapia, ratownictwo medyczne, farmacja, zdrowie publiczne, kosmetologia, biotechnologia, leśnictwo, weterynaria, dietetyka, biologia, oceanografia.