ZST Mielec
Slider

Technikum Nr 3 - Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

To zawód dla osób o twórczym myśleniu, dużej wyobraźni przestrzennej, ze zdolnością do tworzenia nowych rozwiązań i nietypowych pomysłów. Technik grafiki i poligrafii cyfrowej jest obecny niemal w każdej agencji reklamowej, we wszystkich firmach wydawniczych oraz drukarniach cyfrowych. Od jego umiejętności zależy bowiem ostateczny wygląd bannerów internetowych, design stron internetowych, ulotek, gazet, czasopism kolorowych oraz książek.

KWALIFIKACJE:

PGF.04 – Przygotowywanie oraz wykonywanie prac graficznych i publikacji cyfrowych,

PGF.05 – Drukowanie cyfrowe i obróbka druków.

BAZA DYDAKTYCZNA I WARUNKI KSZTAŁCENIA:

Kształcenie teoretyczne odbywa się w szkolnych pracowniach przedmiotowych, a kształcenie praktyczne w Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania przy CKPiDN w Mielcu. Praktyki zawodowe uczniowie odbywają w przedsiębiorstwach, u lokalnych pracodawców w firmach graficznych posiadających nowoczesne wyposażenie. Szkoła  zapewnia realizację praktyki zawodowej.

SYLWETKA ABSOLWENTA:

Absolwent kończący szkołę w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej będzie przygotowany do:

 • przygotowania publikacji i prac graficznych do drukowania,
 • obsługiwania cyfrowych systemów produkcyjnych stosowanych w poligrafii,
 • przygotowania prezentacji graficznych i multimedialnych,
 • wykonywania i wdrażanie internetowych projektów multimedialnych,
 • prowadzenia procesów drukowania,
 • organizowania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej znajdzie zatrudnienie w:

 • studiach graficznych,
 • agencjach reklamowo-wydawniczych,
 • własnej firmie świadczącej usługi z zakresu grafiki komputerowej,
 • drukarniach,
 • firmach zajmujących się obsługą marketingową innych przedsiębiorstw.