ZST Mielec
Slider
Olimpiady i konkursy

Zwieńczeniem zmagań językowych w Zespole Szkół Technicznych  w Mielcu w roku kalendarzowym Anno Domini 2020 była 45. Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego (etap szkolny). Prestiżowy konkurs zgromadził uczniów ZST z różnych typów szkół, którzy podjęli trud zmierzenia się z zestawem skomplikowanych zadań leksykalno-gramatycznych na zaawansowanym poziomie językowym.

Konkurs składał się tym razem z 6. typów ćwiczeń językowych, obejmujących zaawansowane słownictwo, struktury gramatyczne oraz tłumaczenia bilingwalne. Z powodu pandemii koronawirusa, tegoroczna edycja została przeprowadzona zdalnie.

Regulamin i zadania konkursowe w załącznikach.

W dniu 25 listopada 2020 r. uczniowie Szkoły Branżowej I Stopnia Nr 3 wzięli udział w jesiennej edycji ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego Forget-me-not organizowanego pod patronatem czasopisma Języki Obce w Szkole. Zadania konkursowe opracowane zostały w oparciu o opowiadania, sentencje oraz teksty piosenek. Do rywalizacji przystąpiło dwudziestu uczniów naszej szkoły, z czego aż pięć osób uzyskało wynik powyżej 80%. Trzy osoby otrzymały dyplomy z wyróżnieniem:

Justyna Dereń kl. 2DZg - 91%

Aleksandra Warzecha kl. 2BZg - 86%

Karol Pezda kl. 2CZg - 86%

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2CLg Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu Aleksandra Wiciejowska brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla młodzieży o Nagrodę Giętkiego Pióra z inspiracji pisarstwem Karola Wojtyły. Wśród 21 najwyżej ocenionych esejów znalazła się praca „Tata” Oli Wiciejowskiej. Jury podkreśliło wysoki poziom wszystkich zgłoszonych prac oraz chęć i determinację uczestników konkursu, by jak najcelniej odnieść się do przekazu Patrona konkursu i Patrona Roku 2020 – Karola Wojtyły/św. Jana Pawła II.

W dniu 1 października 2020 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu został zorganizowany Szkolny Konkurs Ortograficzny w Branżowej Szkole I Stopnia Nr 3. Wzięło w nim udział 12 uczniów. Konkurs otworzył wicedyrektor ZST mgr Stanisław Rajda. Pogratulował on uczestnikom zainteresowania pisownią w języku ojczystym i życzył sukcesów. Celem rywalizacji było sprawdzenie znajomości reguł ortograficznych i interpunkcyjnych oraz wyłonienie zwycięzców.

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji Biblioteka Szkolna ZST ogłasza konkurs promujący czytelnictwo pod hasłem „Zaczytani”.

Lubisz robić zdjęcia?

Potrafisz twórczo spędzać czas?

Jesteś uczniem ZST w Mielcu?

Ten konkurs jest dla Ciebie!

„Złap” w kadrze aparatu „zaczytanych” – czytających gdziekolwiek moli książkowych. Zdjęcie podpisz ciekawym hasłem związanym z książką i czytaniem.

Zapraszamy wszystkich Uczniów ZST w Mielcu do udziału w Internetowym Ogólnopolskim Konkursie Historycznym – Napisz swój podcast historyczny, a my go nagramy!

Napisz podcast historyczny, który będzie dotyczył wybranej dowolnie przez Ciebie postaci historycznej z tysiącletnich dziejów Polski. Pamiętaj, Twój wpis – podcast – ma liczyć maksymalnie – do 450 słów.

Co masz więc teraz zrobić?

Zapraszamy wszystkich Uczniów do Ogólnopolskiego Internetowego Konkursu Historycznego – Zwycięstwo 1920, w którym do wygrania są:

  • I miejsce: karty podarunkowe o wartości 700 zł
  • II miejsce: karty podarunkowe o wartości 500 zł
  • III miejsce: karty podarunkowe o wartości 300 zł
  • Miejsca od IV do XIII: nagrody rzeczowe.

W ramach realizowanego przez Fundację – Szczęśliwe Dzieciństwo ogólnopolskiego projektu edukacji obywatelskiej - Zwycięstwo 2020, przygotowany został dla młodzieży internetowy konkurs dla młodzieży z całej Polski w wieku 13 – 19 lat.

Zakończył się ,trwający przez czas nauczania zdalnego Projekt Kuratoryjny Województwa Podkarpackiego „Laboratorium Filmowe”.

W ramach projektu uczniowie szkół województwa podkarpackiego mogli uczestniczyć w internetowych szkoleniach i konsultacjach z ekspertami warsztatu filmowego.

Integralna częścią projektu był, ogłoszony przez Podkarpacką Komisję Filmową i Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, konkurs dla Modułów Krytyka Filmowa i Film Amatorski.

Od 12 do 18 lutego przyjmowane będą zgłoszenia do udziału w rozgrywkach Halowej Ligi Piłki Nożnej.

W turnieju mogą brać udział klasy I i II wszystkich typów szkół.

Zgłoszenie powinno zawierać imiona i nazwiska uczestników (maksymalnie 10 osób), podpis wychowawcy i nauczyciela wychowania fizycznego prowadzącego zajęcia w danej klasie. W rozgrywkach nie mogą brać udziału uczniowie zwolnieni z zajęć wychowania fizycznego.

 O udziale w rozgrywkach decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.

Strona 1 z 22