ZST Mielec
Slider
Olimpiady i konkursy

Regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się w załącznikach.

Gigathon to wyjątkowa możliwość na wzięcie udziału w największym konkursie programistycznym dla dzieci i młodzieży w Polsce. Podczas zmagań uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną oraz wykorzystać umiejętności programistyczne w praktyce.

Gigathon składa się z trzech etapów prowadzących do spektakularnego finału w Warszawie. 

Dnia 6 czerwca 2024r. odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego "English Masterminds" dla klas pierwszych Szkoły Branżowej.

Wzięło w nim udział dwudziestu pięciu uczniów, którzy zmagali się z testem zawierającym zadania leksykalne, gramatyczne oraz sprawdzające rozumienie tekstu czytanego i środków językowych.

11 czerwca na boiskach MOSIR Mielec odbył się finał powiatowy w piłce nożnej chłopców.

Z radością informujemy, iż uczeń naszej szkoły Wojciech Mroczka z klasy 1 CL został zwycięzcą konkursu inicjatyw kulturalnych pt. Miasto Młodych- minigranty dla dużej kultury” organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.

21.05.2024r. uczennice naszej szkoły Magdalena Lubacz z klasy 2DG i Kamila Płatek z klasy 1G wzięły udział w finale III Ogólnopolskiego Konkursu Gastronomicznego „SLOW FOOD 2024” -"Polskie zioła w kuchni", któy odbył się w ZSCKR w Oleszycach. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać potrawę wykorzystując mięso drobiowe oraz polskie zioła wiosenne. Do pierwszego etapu konkursu zgłosiło się 28 uczniów z 14 szkół z różnych regionów Polski, a do finału zostali zaproszeni uczestnicy, którzy przesłali najciekawsze i zgodne z regulaminem receptury potraw wraz z fotografiami.

Dnia 29 kwietnia 2024 roku, w godzinach 9:45 – 11:30, odbył się szkolny konkurs dotyczący wykorzystania arkusza kalkulacyjnego Excel. W wydarzeniu uczestniczyło 15 uczniów: 12 z Technikum oraz 3 z Liceum. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać 5 zadań, w których musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami w obsłudze Excela. Spośród uczestników wyłoniono trzech najlepszych:

1 miejsce – Jakub Matera, kl. 3BL

2 miejsce – Bartłomiej Pieróg, kl. 2AI

3 miejsce – Jakub Surowiec, kl. 4BI

Tegorocznym absolwentom szkół podstawowych, a zarazem pasjonatom lotnictwa nasza szkoła oferuje unikatowy profil zawodowy, jakim jest Technik Mechanik Lotniczy.

Uczniowie tej klasy oprócz standardowych zajęć praktycznych, podczas których zgłębiają specjalistyczną wiedzę z zakresu maszyn lotniczych, biorą również udział w atrakcyjnych spotkaniach z ekspertami w dziedzinie Lotnictwa.

Długo i z niecierpliwością oczekiwaliśmy na ogłoszenie wyników Ogólnopolskiej Olimpiady Polonistycznej, zorganizowanej w sesji zimowej 2024 przez OLIMPUS.

Cieszymy się z wysokiego średniego wyniku %, który uzyskał nasz 13.osobowy zespół na tle wyników w kraju i województwie:

Zespół Szkół Technicznych w Mielcu – 75%  (45/60p.)

Województwo – 60% (36/60p.)

Kraj - 63,33% (38/60p.)

Z radością informujemy ,iż uczeń naszej szkoły Karol Głaz z kl. 2AP zdobył I miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady w pływaniu  50 metrów stylem motylkowym. Zawody odbyły się na obiektach dębickiego MOSIR-u. Z trzech półfinałach wojewódzkich (Dębica, Krosno i Leżajsk) do zawodów finałowych awansowało 12 najlepszych zawodników w każdym z czterech stylów.

Karol Jest wielokrotnym Finalistą Mistrzostw Polski Juniorów, oraz wielokrotnym Medalistą Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego.

Strona 1 z 40