ZST Mielec
Slider
Olimpiady i konkursy

Regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się w załącznikach.

W dniu 22. 04. 2022 r. odbyła się V edycja prestiżowego konkursu z języka angielskiego branży lotniczej „MASTER OF AVIATION ENGLISH” pod patronatem firmy PZL Mielec.

Tegoroczna edycja konkursu zgodnie z zapowiedziami była wyjątkowa, gdyż wzięli w niej udział uczniowie szkół z rejonu podkarpackiego. Konkurs odbył się w formule zdalnej.

Po sukcesie w półfinale konkursu Learn &Fly w Łasku dwa  zespoły reprezentowały ZST Mielec  w finale tego prestiżowego konkursu 15 czerwca w Rzeszowie. Zmagania odbyły się na tych samych zasadach, co półfinały, z tą różnicą , że  konstrukcja musiała posiadać śmigło, które trzeba było wprowadzić do modelu w terminie 2 tygodni pomiędzy zawodami. Na starcie oprócz ZST Mielec zameldowały się ekipy z: Rzeszowa x2, Krosna, Dęblina, Warszawy, Gdyni i Malborka. Po wymagającym etapie prezentacji, gdzie uczniowie oceniani byli przez dyrektorów największych firm lotniczych w Polsce i na świecie, tj. Lockheed Martin, Pratt&Whitney czy dziekana Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, odbył się emocjonujący konkurs rzutów.

Maciej Jarzyna i Paweł Wałęga otrzymali dyplomy z tytułem Młodego Naukowca Explory od Fundacji Zaawansowanych Technologii. ZST Mielec otrzymał certyfikat poświadczający, że uczniowie godnie reprezentowali szkołę podczas regionalnego etapu Konkursu Explory 2022.

Reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych wzięła udział w Powiatowej Licealiadzie w Piłce Nożnej Chłopców.

Polskie Towarzystwo Informatyczne po raz drugi zorganizowało ogólnopolski konkurs GEEK - Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki oraz magazynu TIK w Edukacji.

Dnia 31 maja 2022r. odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego "English Masterminds" dla klas pierwszych Szkoły Branżowej Nr 3.

Wzięło w nim udział trzynastu uczniów, którzy zmagali się z testem zawierającym zadania leksykalne, gramatyczne oraz sprawdzające rozumienie tekstu czytanego i środków językowych.

Uczniowie klasy 3BIp Sebastian Golba i Mariusz Jacek dotarli do etapu wojewódzkiego konkursu CyberSkiller Challenge Poland Edycja II.

W dniu 2 czerwca 2022  r. odbył się konkurs z języka niemieckiego "Deutsch macht Spass".  Adresatami konkursu byli uczniowie klas pierwszych, którzy zmierzyli się z testem gramatyczno-leksykalnym z zakresu materiału klasy pierwszej.

Drużyna koszykówki Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu odniosła w ostatnim czasie kolejny sukces.

Strona 1 z 30