ZST Mielec
Slider
Olimpiady i konkursy

Biblioteka ZST zaprasza młodzież do udziału w konkursie literacko – plastycznym na temat: WALENTYNKA DLA BOHATERA KSIĄŻKOWEGO.

Stwórz – zredaguj, narysuj, namaluj walentynkę dla ulubionego bohatera literackiego. Posłuż się prozą lub wierszem, wybierz dowolną technikę plastyczną.

Podpisaną kartkę złóż w bibliotece lub wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dn. 14.02.2022 r. Za najciekawsze prace przewidujemy nagrody rzeczowe.

Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej oraz w szkolnej bibliotece.

Zapraszamy!

W dniach 13 i 16 grudnia 2021 r. odbył się szkolny konkurs języka angielskiego pod nazwą ‘English Masterminds’ dla klas drugich i trzecich Szkoły Branżowej. Wzięło w nim udział  25 uczniów. Uczniowie zmagali się z testem zawierającym zadania ze słownictwa, gramatyki, rozumienia tekstu czytanego i środków językowych. 

W związku z przypadającą w grudniu 2021 roku 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce została zorganizowana przez Regionalną Sekcję Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność  - Oddział w Rzeszowie kolejna  edycja Wojewódzkiego Konkursu Historycznego – „Pamięć i tożsamość. Stan wojenny”.

Patronat honorowy nad 10.  edycją konkursu objęli:  Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w  Rzeszowie. Patronat medialny udzieliło: Radio Rzeszów i Radio VIA. 

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie ZST po raz pierwszy wzięli udział w Olimpiadzie Statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych, a nagrodami dla laureatów i finalistów są złote indeksy na kilkanaście uczelni w Polsce m.in. Politechnikę Krakowską, Politechnikę Rzeszowską, Politechnikę Świętokrzyską i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W dniu 18 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim konkursie z języka polskiego "Multitest". Test sprawdzał umiejętność pracy z tekstem oraz wiedzę zdobytą na lekcjach języka polskiego w poprzednim roku szkolnym.

Regulamin, wyniki i zadania konkursowe w załącznikach.

10 grudnia 2021 odbył się II etap konkursu „Matematyka w technice dla technika”. Konkurs ten jest przeznaczony dla uczniów szkół technicznych, a jego głównym celem jest popularyzowanie wiedzy i umiejętności matematycznych. Tegoroczny konkurs obejmował swym zasięgiem 6 województw: podkarpackie, lubelskie, małopolskie, warmińsko – mazurskie, świętokrzyskie i mazowieckie. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy i pod patronatem Politechniki Lubelskiej. Nagrodą w konkursie jest indeks na Politechnikę Lubelską. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 98 uczniów z 32 szkół.

W piątek, 3 grudnia 2021 roku w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbyły się eliminacje okręgowe XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Tematyką wiodącą tegorocznej edycji olimpiady było „ Żywienie w chorobach układu krążenia”.

W eliminacjach wzięło udział ogółem 39 uczestników ze szkół średnich województwa podkarpackiego.  Zespół Szkół Technicznych reprezentowali:

Anna Kużdżał – uczennica kl. 4 DG Technikum Nr 3 w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Natalia Emilia Zając i Mariusz Gera – uczniowie kl. 3CLg III Liceum Ogólnokształcącego o profilu ratownictwo medyczne.

  • Interesujesz się fotografią?
  • Uwielbiasz kręcić filmiki i je montować?
  • Jesteś świetnym mówcą i nie boisz się kamery?
  • A może tworzysz muzykę i chciałbyś się nią pochwalić?

 
To właśnie Ciebie potrzebujemy!!!
 
Szkolna Sekcja Medialna poszukuje zdolnych i ambitnych młodych ludzi do współpracy!

Informujemy z radością, że Zespół Szkół Technicznych w Mielcu, po uprzednim przygotowaniu i złożeniu wniosku, został zakwalifikowany do udziału w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, uzyskując tym samym wsparcie finansowe w wysokości 15 tysięcy złotych.

Przyznane fundusze zostaną przeznaczone na zakup nowości książkowych, które wzbogacą i uatrakcyjnią księgozbiór, a także na doposażenie biblioteki oraz realizację przedsięwzięć mających na celu promocję i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród młodzieży.

Strona 1 z 26