ZST Mielec
Slider
Olimpiady i konkursy

W dniu 19 marca 2021 r. w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu, przy zachowaniu pełnych zasad sanitarnych, odbył się II etap szkolnego Konkursu Matematycznego Klas I. Uczniowie, uczestniczący w pierwszym etapie, który trwał od października do końca stycznia, w II etapie rozwiązywali zadania, przygotowane przez Stanisława Rajdę – pomysłodawcę i organizatora tego konkursu od dwudziestu lat. Prace uczniów zarówno w pierwszym etapie jak i po drugim oceniała Magdalena Czerwińska-Zięba. Uczniowie musieli odpowiedzieć m.in. na pytanie ile waży ryba – wiedząc ile waży jej ogon czy też ile łokci nad ziemią została złamana trzcina, mając o niej pewne informacje. Z tymi wszystkimi problemami matematycznymi najlepiej poradził sobie Maciej PAWLAK z klasy 1AI, który został zwycięzcą tegorocznego Konkursu Matematycznego Klas I. Zwycięzcy oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy i zapraszamy do kolejnych konkursów matematycznych. (Pełne wyniki konkursu w zakładce OLIMPIADY I KONKURSY)

Czym jest szczęście? Co nasz uszczęśliwia? Czy mieści się ono w dużych, czy małych rzeczach? Dla każdego szczęście oznacza co innego? Zapraszamy więc uczniów oraz nauczycieli do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Szczęście ujęte w kadrze.”

Co należy zrobić?

 • Za pomocą fotografii należy zilustrować, czym jest szczęście. Można sfotografować moment, sytuację, zachowanie, widok, przedmiot, nasze hobby czy pasję itd.
 • Zdjęcie należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15.05.2021. W tytule należy wpisać „Szczęście ujęte w kadrze.” W treści maila należy podać imię i nazwisko oraz klasę. Dla chętnych w treści maila można napisać krótkie uzasadnienie, wyjaśnienie, czym jest szczęście.
 • Do przesłanego zdjęcia należy dołączyć oświadczenie autora – zgoda na wykorzystanie fotografii, w przypadku ucznia niepełnoletniego taka zgodę podpisuje rodzic / opiekun prawny.
 • Oświadczenie autora należy wydrukować, podpisać, a następnie przesłać scan lub zdjęcie oświadczenia wykonane telefonem.

Zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu do udziału w IV edycji szkolnego konkursu pod patronatem firmy PZL MIELEC:

MASTER OF AVIATION ENGLISH

Konkurs obejmuje wiedzę z zakresu budowy i zasad działania układów, systemów i zespołów napędowych statków powietrznych oraz zasady gramatyczne wykorzystywane podczas tworzenia dokumentacji technicznych z zakresu lotnictwa.

Jeśli pasjonujesz się branżą lotniczą oraz planujesz karierę w tym obszarze, sprawdź swoją wiedzę z języka angielskiego i odbierz certyfikat MASTER OF AVIATION ENGLISH.

KONKURS ODBĘDZIE SIĘ W FORMIE ONLINE!

Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody!

Regulamin, zadania i wyniki konkursu w załącznikach.

Miło nam donieść, że uczeń klasy 1AI Maciej Pawlak został finalistą XXXVI Konkursu Matematycznego im. Prof. Jana Marszała, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie.

Nauczycielką ucznia jest Pani Małgorzata Barnaś.

Uczniowi i nauczycielce GRATULUJEMY!

W dniu 14 luty 2021r . został rozstrzygnięty szkolny konkurs na ,,Walentynkowy deser’’. Konkurs odbywał się w formie on-line.

Konkurs miał na celu:

 • popularyzację tradycji św. Walentego,
 • doskonalenie umiejętności kulinarnych uczniów,
 • rozbudzenie pomysłowości uczniów,
 • podniesienie poziomu kształcenia.

Zwycięzcami konkursu zostali:

 1. Amelia Miga kl. 2DGp za ,,Walentynkowe brownie’’
 2. Oliwia Ryniewicz kl. 2DGp za ,,Miłość jest słodka’’
 3. Wojciech Polak kl. 1DG za ,,Walentynkowe czekoladowe serduszko’’

Wyróżnienie otrzymała Agata Kruk z kl. 1DZ za ,,Zakochany deser walentynkowy’’.

Tegoroczne zmagania lekkoatletów w ramach PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 2021 odbyły się w dniach 12.02. – 14.02.2021r. w Toruniu.

W gronie uczestników zawodów znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły trenujących chód sportowy w Lekkoatletycznym Klubie Sportowym Stal Mielec: Julita Małaszewicz oraz Hubert Wójcik. Nasi młodzi sportowcy osiągnęli swoje podstawowe cele – znacznie poprawili swoje rekordy życiowe, co dało im miejsca na podium.

Julita Małaszewicz w chodzie sportowym na dystansie 3000 metrów osiągnęła rezultat 14.44.19, co pozwoliło jej zdobyć brązowy medal mistrzostw.

Hubert Wójcik w chodzie sportowym na dystansie 5000 metrów uzyskał czas 24.45.40, co także pozwoliło mu stanąć na podium i cieszyć się ze zdobycia brązowego medalu.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu “Turbolandeskunde-wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Tym razem pytania będą dotyczyły Niemiec.

Zgłoszenia do dnia 24.02.2021r.

Konkurs odbędzie się 5.03.2021r.

Zapisy i bliższe informacje u nauczycielek germanistek.

W dniu 13.02.2021 odbyły się eliminacje II etapu LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Uczeń Zespołu Szkół Technicznych , Kacper Marzec z klasy 3AL znalazł się w gronie uczestników tego trudnego konkursu. Serdecznie gratulujemy!

Specjaliści Wydziału Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego wysoko ocenili pracę konkursową Kacpra z zawodów szkolnych na temat „Archetypy biblijne w literaturze. Jaką funkcję pełnił określony typ bohatera archetypicznego w kontekście nurtów ideowych epoki?”( XII 2020).

Uczniowie ZST w Mielcu wzięli udział w I Ogólnopolskim Konkursie na prezentację multimedialną – „Chrzest Polski” zorganizowanym przez Fundację Słowo w Rumi.

Celem konkursu byla:

 • promocja Chrztu Polski jako nowego i bardzo ważnego święta,
 • wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia, propagowanie treści patriotycznych oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju.

Etap szkolny przeprowadził nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie Bogdan Tomecki. Zadowalającym faktem jest to, że etap szkolny cieszył się bardzo dużą popularnością
i młodzież tak chętnie zdecydowała się zgłębiać tematykę Chrztu Polski.

Strona 1 z 23