ZST Mielec
Slider
Olimpiady i konkursy

Regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się w załącznikach.

Regulamin, wyniki i zadania konkursowe w załącznikach.

Kolejnym sukcesem zakończyły się zawody w szachach drużynowych szkół średnich, tym razem na szczeblu rejonowym. Reprezentanci naszej szkoły po bardzo wyrównanych zawodach zajęli II miejsce, kwalifikując się do finału wojewódzkiego gdzie spotkają się z 11 najlepszymi szkołami na podkarpaciu.

Ogólnopolskie Mistrzostwa IT to jedyny w swoim rodzaju turniej pozwalający sprawdzić się w jednej z wielu dziedzin związanych z ogólnie pojętą informatyką. Uczniowie mogli rywalizować w jednej z 6 dywizji – programista, robotyka, cyberbezpieczeństwo, druk 3D, creative IT oraz mechanik IT.

Uczestnicy dywizji mechanik IT muszą cechować się ogromną wiedzą o podzespołach oraz być w stanie samodzielnie (i naprawdę szybko) poprawnie złożyć komputer zgodnie ze sztuką monterską. W półfinałach wzięło udział 2201 zespołów z całej Polski – odbyły się one 30.09.2022. Do finału w dywizji mechanik IT zakwalifikowało się 8 dwuosobowych drużyn. Zawodnicy zmierzyli się w konkurencji indywidualnej.

Uczniowie naszej szkoły: Mateusz Mazur i Piotr Kasprzak z klasy 4BIp pod opieką p. Eleny Skowron reprezentowali szkołę w finale Pierwszych Ogólnopolskich Mistrzostwach IT w kategorii mechanik IT „Składanie komputerów ACTINA”, które odbywały się podczas prestiżowego międzynarodowego wydarzenia Poznań Game Arena.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez firmę V8 Team Sp. z o.o. oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Z okazji Święta Edukacji Narodowej Platforma edukacyjna  Dyktanda.pl zaprasza wszystkich, a zwłaszcza Uczniów i Nauczycieli, na wyjątkowe dyktando z nagrodami!

Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie 14.10.2022 r. Będzie rozegrane w 100% online, a więc do udziału niezbędny będzie komputer podłączony do internetu. Ważne, aby móc skorzystać z głośników lub słuchawek, ponieważ będzie to dyktando ze słuchu. Takie, jak na lekcji w szkole!

Do rozwiązywania dyktanda będzie można przystąpić między 18:00 a 19:00. Nagranie, którego treść będzie należało prawidłowo zapisać, będzie można dowolnie zatrzymywać i przewijać, a więc każdy będzie mógł dostosować prędkość do swoich możliwości.

W dniu 22 marca odbyła się w szkole IX edycja Ogólnopolskiej Olimpiady z Biologii pt „Przez różowe okulary” dla uczniów szkoły średniej. Wzięło w niej udział 6 uczennic z ZST z klasy 3CLp: Anna Grzyb, Kinga Misiak, Karolina Warias, Nikola Szęszoł, Wiktoria Gomulec oraz Julia Rzeszutek , która uzyskała III miejsce i nagrodę książkową.  W olimpiadzie wzięło udział 201 uczniów szkół średnich z całej Polski. Uczennice Anna Grzyb, Kinga Misiak i Karolina Warias uzyskały tę samą liczbę punktów i zajęły 9 miejsce. W dniu 15 czerwca Dyrektor ZST mgr Arkadiusz Gałkowski pogratulował uczennicom i wręczył dyplomy.

W dniu 17 lipca nagrodę za zwycięstwo w konkursie wiedzy lotniczej odebrał Kuba Paź z klasy IV AMP. Kuba za zajęcie I miejsca otrzymał voucher na lot samolotem z instruktażem dla pilota ufundowany przez Góreckie Stowarzyszenie Lotnicze im. Jana Wnęka. Po krótkim wykładzie na temat samego pilotażu, budowy i wyposażenia samolotu OM-M402 Jeżyk, Kuba wraz z pilotem p. Januszem Kuzarą wzbił się w powietrze.

W dniu 22. 04. 2022 r. odbyła się V edycja prestiżowego konkursu z języka angielskiego branży lotniczej „MASTER OF AVIATION ENGLISH” pod patronatem firmy PZL Mielec.

Tegoroczna edycja konkursu zgodnie z zapowiedziami była wyjątkowa, gdyż wzięli w niej udział uczniowie szkół z rejonu podkarpackiego. Konkurs odbył się w formule zdalnej.

Po sukcesie w półfinale konkursu Learn &Fly w Łasku dwa  zespoły reprezentowały ZST Mielec  w finale tego prestiżowego konkursu 15 czerwca w Rzeszowie. Zmagania odbyły się na tych samych zasadach, co półfinały, z tą różnicą , że  konstrukcja musiała posiadać śmigło, które trzeba było wprowadzić do modelu w terminie 2 tygodni pomiędzy zawodami. Na starcie oprócz ZST Mielec zameldowały się ekipy z: Rzeszowa x2, Krosna, Dęblina, Warszawy, Gdyni i Malborka. Po wymagającym etapie prezentacji, gdzie uczniowie oceniani byli przez dyrektorów największych firm lotniczych w Polsce i na świecie, tj. Lockheed Martin, Pratt&Whitney czy dziekana Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, odbył się emocjonujący konkurs rzutów.

Maciej Jarzyna i Paweł Wałęga otrzymali dyplomy z tytułem Młodego Naukowca Explory od Fundacji Zaawansowanych Technologii. ZST Mielec otrzymał certyfikat poświadczający, że uczniowie godnie reprezentowali szkołę podczas regionalnego etapu Konkursu Explory 2022.

Strona 1 z 30