ZST Mielec
Slider
Olimpiady i konkursy

Regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się w załącznikach.

14 czerwca dziewięć najlepszych zespołów wzięło udział w finale ogólnopolskiego konkursu na model latający „Learn&Fly” organizowanego przez fundację „Dolina Wiedzy”. Nasi lotnicy z klasy 4 AMp zdominowali podium potwierdzając swoje wysokie umiejętności.

Pierwsze miejsce na podium i „złoty medal” wywalczył zespół „FlyPAE” w składzie Kacper Sokół i Maciek Gręda, a opiekunem był pan Jacek Zając. Zespół otrzymał nagrodę w wysokości 3000 zł. Dodatkowym wyróżnieniem była  nagroda specjalna  od partnerów głównych  zawodów Pratt & Whitney i Lockheed Martin o wartości 500 zł – wyróżnienie za najlepszy projekt.

„Brązowy medal” za trzecie miejsce otrzymał zespół Bracia Wleft” w składnie Kuba Paź, Michał Sadowski i Staszek Kozłowski, opiekunem był pan Tomasz Stala. Zespół otrzymał nagrodę w wysokości 1000 zł.

Po kilku miesiącach zmagań na obiektach pawilonu sportowego zakończyły się rozgrywki Szkolnej Halowej Ligi Piłki Nożnej.

W lidze brali udział uczniowie klas: 1AP, 2BI, 1BZ, 1BM, 1AI, 2AI, 1AR.

31 maja 2023r o godzinie 900 odbyły się kwalifikacje do ogólnopolskiego konkursu fizycznego „QuizFiz”.

Konkurs organizowany jest przez Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców. Runda finałowa odbędzie się 29 września 2023r.

Dnia 31 maja 2023r. odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego "English Masterminds" dla klas pierwszych Szkoły Branżowej.

Wzięło w nim udział dziewiętnastu uczniów, którzy zmagali się z testem zawierającym zadania leksykalne, gramatyczne oraz sprawdzające rozumienie tekstu czytanego i środków językowych.

Mariusz Jacek, Sebastian Golba i Piotr Kasprzak zdobyli dla szkoły dofinansowanie w wysokości 10 000 zł na realizację projektu badawczego. Organizatorem konkursu w ramach projektu Via Carpatia w województwie podkarpackim jest Politechnika Rzeszowska. Opiekunami naukowymi naszych uczniów są Przemysław Madej oraz dr inż. Mirosław Mazurek. 26.05.2023 młodzież wzięła udział w laboratoriach organizowanych na Politechnice Rzeszowskiej dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

W dniu 29 maja 2023 r. odbył się konkurs z języka niemieckiego "Deutsch macht Spass".  Adresatami konkursu byli uczniowie klas pierwszych, którzy zmierzyli się z testem gramatyczno-leksykalnym z zakresu materiału klasy pierwszej.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, a zwycięzcami tegorocznej edycji zostali:

I miejsce: Bartłomiej Kuroń (1GR)

II miejsce: Mateusz Wilk (1GR)

III miejsce: Nikola Kardyś  (1GR)

Wyróżnienia: Adrian Cudecki  (1AP), Emilia Rzeźnik (1GR), Wiktoria Osiadła (1BL)

25 maja w CKPiDN odbył się finał szkolnego  konkursu „Mistrz w zawodzie operator obrabiarek skrawających”. Do finału przystąpiło 6 uczniów. W trakcie finału uczniowie wykonywali zadanie praktyczne, polegające na wykonaniu części zgodnie z rysunkiem technicznym. Rywalizacja miała wyrównany poziom, a o ostatecznej kolejności zadecydowały niewielkie różnice punktowe i czasowe. O godz.14 odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród.

Od 29.05 godz. 9.00 do 01.06 godz. 23.59 będzie można głosować na projekt naukowy Mariusza Jacka i Sebastiana Golby biorący udział w konkursie naukowym Explory. Prezentacje projektów będą transmitowane na żywo 31.05 od godz. 15.00 na Facebooku Explory https://www.facebook.com/Explory

Przycisk do głosowania pojawi się na stronie

https://www.explory.pl/2023/naukowcy/14mariusz-jacek-sebastian-golba/

Mistrzowska edycja konkursu MASTER OF AVIATION ENGLISH  w nowej formule już za nami!

W dniu 17 maja odbyło się oficjalne podsumowanie I PODKARPACKIEGO KONKURSU WIEDZY LOTNICZEJ WJĘZYKU ANGIELSKIM – MASTER OF AVIATION ENGLISH oraz rozdanie nagród.

Do konkursu w formule online przystąpili uczniowie z województwa podkarpackiego, których pasją jest branża lotnicza. Test wiedzy w języku angielskim obejmował pytania z zakresu budowy helikoptera jak i samolotu pasażerskiego, zasad działania układów, systemów i zespołów napędowych statków powietrznych, surowców wykorzystywanych w lotnictwie, a nawet zwrotów niezbędnych podczas tworzenia dokumentacji technicznych.

Strona 1 z 35