ZST Mielec
Slider
Olimpiady i konkursy

Regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się w załącznikach.

W dniach 22-23 lutego 2024 roku w Mielcu odbyła się XLVII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Organizatorem Konkursu była Akademia Górniczo
-Hutnicza w Krakowie, zaś patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Minister Edukacji Narodowej. Gospodarzami XLVII edycji olimpiady były trzy  mieleckie placówki oświatowe prowadzone przez Starostwo Powiatowe w Mielcu:

  • Zespół Szkół Technicznych,
  • Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego,
  • Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli.

W dniach 22-23 lutego 2024 roku w Mielcu odbędzie się XLVII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Organizatorem Konkursu jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, zaś patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Edukacji. W tym roku gospodarzami Olimpiady,  po ponad trzydziestoletniej przerwie, będą wspólnie mieleckie szkoły ponadpodstawowe: Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli. Uczestnicy zmagać się będą w sześciu grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej, mechatronicznej, informatycznej, teleinformatycznej i automatycznej.

Do Mielca przyjedzie 16 najlepszych uczniów w kraju, wyłonionych w każdej kategorii na II etapie, który odbył się 2 lutego w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Następnie, 22 lutego uczestnicy konkursu przystąpią do części praktycznej zmagań, zaś drugiego dnia odbędzie się część finałowa. Zarówno uroczyste otwarcie Olimpiady, jak i wręczenie nagród odbędzie się w auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. Na laureatów i finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Mielecki oraz licznych sponsorów – mieleckie firmy, które dzięki staraniom dyrektorów od lat wspierają działalność szkół zawodowych z naszego powiatu. Oprócz tego zajęcie wysokiego miejsca gwarantuje wstęp na studia wyższe na większości uczelni technicznych w kraju, z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem oowee.agh.edu.pl oraz oowee.zstmielec.pl

Zespół Szkół Technicznych w Mielcu ma zaszczyt zaprosić wszystkich pasjonatów lotnictwa  oraz wielbicieli języka angielskiego z województwa podkarpackiego na pojedynek gigantów w branży lotniczej!

Konkurs został objęty patronatem medialnym przez Starostwo Powiatowe w Mielcu, a patronat merytoryczny udzieliła firma PZL Mielec a Lockeed Martin Company.

Test obejmuje wiedzę z języka angielskiego specjalistycznego z zakresu budowy i zasad działania układów, systemów i zespołów napędowych statków powietrznych oraz zasad gramatycznych wykorzystywanych podczas tworzenia dokumentacji technicznych z zakresu lotnictwa.

Jeśli pasjonujesz się branżą lotniczą oraz planujesz karierę w tym obszarze, sprawdź swoją wiedzę techniczną w obcym języku i odbierz certyfikat MASTER OF AVIATION ENGLISH.

W dniu 30 grudnia 2023r. Komitet Główny ogłosił wyniki eliminacji okręgowych XXVIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu ze wszystkich okręgów w Polsce. Uczennica Technikum Nr 3 Zespołu Szkół Technicznych Karolina Kralisz zakwalifikowała się do etapu centralnego.

Zapraszamy uczniów klas pierwszych ZST do udziału w czwartej serii szkolnego konkursu matematycznego.

Regulamin, wyniki po trzeciej serii i zadania czwartej serii w załącznikach.

W dniach 8 i 11 grudnia 2023 r. odbyła się kolejna edycja szkolnego konkurs języka angielskiego pod nazwą ‘English Masterminds’ dla klas drugich i trzecich Szkoły Branżowej. Wzięło w nim udział  20 uczniów. Uczniowie rozwiązywali test zawierający zadania ze słownictwa, gramatyki, rozumienia tekstu czytanego i środków językowych. 

11 grudnia 2023 r. w naszej szkole 68 uczniów z klas III, IV i V technikum oraz III i IV liceum wzięło udział w konkursie szkolnym „Ekonomiczna perspektywa: rywalizacja młodych umysłów”. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru. 50 pytań obejmowało zagadnienia omawiane na zajęciach podstaw przedsiębiorczości i działalności gospodarczej lub dotyczyło obecnej sytuacji gospodarczej naszego kraju.

W dniach 7-8 października uczniowie ZST: Maciej Jarzyna, Paweł Wałęga i Jakub Nowak reprezentowali szkołę w konkursie NASA Space Apps Challenge Rzeszów 2023. Jest to największy hackaton na świecie, którego celem jest tworzenie innowacyjnych projektów związanych z kosmosem. Konkurs został zorganizowany przez Podkarpackie Centrum Innowacji. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować rozwiązanie jednego z problemów przygotowanych przez organizatorów. Nasi uczniowie opracowali wizualizację powierzchni Marsa i księżyca przy użyciu narzędzi rozszerzonej rzeczywistości. Praca spotkała się z uznaniem jury.

W dniach  25-26 października odbyła się XIII edycja powiatowego konkursu “BARWY MOJEJ OJCZYZNY”, która cieszyła się dużą  popularnością wśród dzieci i młodzieży z całego powiatu mieleckiego. W konkursie wzięło udział ponad stu uczestników.  Tegoroczna edycja  odbywała się  pod hasłem „WSPOMNIJMY UTWORY Z DAWNYCH LAT”, a  organizatorem było  Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” w Mielcu,  przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu. Zgodnie z założeniem organizatorów dobór repertuaru  uwzględniał  utwory mówiące o ojczyźnie, o tym co nas otacza, sławiące piękno ziemi ojczystej. Celem konkursu było  popularyzowanie utworów tematycznych:  uwrażliwianie na piękno przyrody ojczystej, wzmacnianie tożsamości z własnym krajem;  wyłonienie utalentowanej młodzieży i zachęcenie jej do dalszej pracy twórczej; kreatywność w sposobie interpretacji utworów;  kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

Strona 1 z 37