ZST Mielec
Slider
PZL Mielec - Zespół Szkół Technicznych w Mielcu

Rozdanie ostatnich już stypendiów uczniom klasy patronackiej firmy PZL Mielec, które miało miejsce 26 września bieżącego roku, było wyjątkowym wydarzeniem - pełnym wzruszeń i pozytywnych emocji. Pani Agnieszka Michna, kierownik Działu Rozwoju i Szkoleń, osobiście wręczyła stypendia wybranym uczniom klasy 5 AMp o profilu technik mechanik lotniczy, wyrażając swój podziw dla ich niezwykłej determinacji w dążeniu do sukcesów. Stypendia otrzymało trzech najlepszych uczniów:

  • Paź Jakub - 5,37 (lider od klasy pierwszej)
  • Pietras Artur - 4,62
  • Sokół Kacper - 4,37 

W dniu 11 kwietnia 2022 roku, na specjalne zaproszenie wychowawczyni klasy patronackiej firmy PZL pani Diany Augustyńskiej,  młodzież z klasy 3 AMp w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu gościła panią Olimpię Niziołek, która miała możliwość przedstawić zasady kultury lean management.

Rusza V edycja konkursu MASTER OF AVIATION ENGLISH!

Rok temu wspominaliśmy, że ta edycja będzie wyjątkowa i właśnie taka jest! Tym razem zapraszamy wszystkich uczniów szkół średnich z regionu podkarpackiego do V edycji konkursu pod patronatem firmy PZL MIELEC organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Mielcu!

Trzech najlepszych uczniów klasy patronackiej Technik Mechanik Lotniczy w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu otrzymało od Polskich Zakładów Lotniczych nagrody finansowe za wyniki w nauce w roku szkolnym 2020/2021.

Tegorocznymi stypendystami są: Jakub Paź, Artur Pietras oraz Rafał Brzoza, którzy otrzymali najwyższą średnią z przedmiotów zawodowych oraz ścisłych.

W dniu rozpoczęcia praktyk zawodowych tj. 4 października 2021 r. odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów przez przedstawicieli firmy PZL Mielec panią Agnieszkę Michnę oraz panią Joannę Żmudę w towarzystwie dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu – Arkadiusza Gałkowskiego oraz wychowawczyni klasy Diany Augustyńskiej.

14 września 2019 r. klasa 1 AMp wraz z wychowawczynią Dianą Augustyńską odwiedziła Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu. Wizyta w PZL Mielec była efektem porozumienia podpisanego przez firmę i Zespół Szkół Technicznych w Mielcu które przewiduje objęcie patronatem przez PZL Mielec klasy w zawodzie technik mechanik lotniczy.

W ramach zawartego porozumienia Polskie Zakłady Lotnicze włączą się w proces dokształcania uczniów poprzez organizację wizyt studyjnych w PZL Mielec oraz organizację wykładów prowadzonych przez specjalistów z w/w firmy. Umowa przewiduje również konsultowanie programów nauczania z inżynierami z PZL Mielec.

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy 3LM ZST w Mielcu uczestniczyli wraz z opiekunami w cyklu szkoleń związanych ze specjalistycznym kształceniem zawodowym prowadzonymi przez PZL Mielec A Sikorski Company.

To już kolejny rok współpracy między PZL Mielec a Zespołem Szkół Technicznych w Mielcu. W ramach tego projektu PZL Mielec sprawuje patronat nad klasą 3LM Technikum Nr 3 już od roku szkolnego 2015/2016.

Dnia 29 maja 2017r. poszliśmy z całą klasą 2LM zwiedzić zakład pracy o nazwie Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z.o.o. Zakład ten znajduje się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na ulicy Wojska Polskiego 3 w Mielcu. O godzinie 8.00 spod bramy głównej udaliśmy się do Sali Konferencyjnej, gdzie jeden z pracowników opowiedział nam o produkcji prowadzonej w zakładzie. Główny konstruktor Pan Tomasz Gałaczyńki wyjaśnił w jaki sposób helikopter unosi się w powietrzu. Przypomniał przeznaczenie Black Hawków używanych na całym świecie. Ponadto opisał cały proces technologiczny budowy kabiny, pylona i stożka, które tworzą helikopter. Po krótkiej przerwie uczestniczyliśmy w warsztatach składania własnych modeli samolotów, które później brały udział w konkursie na najdłuższy lot. Zwycięzcą został jeden z uczniów klasy 2LM - Łukasz Godek. Otrzymał on nagrodę z upominkami promocyjnymi z logo PZL. O godzinie 12.00 wysłuchaliśmy wykładu nt. wydrukowania modeli samolotów w 3D i zastosowania ich w przemyśle lotniczym. Tak zakończył się pierwszy dzień naszych zajęć warsztatowo-szkoleniowych.

4.09.2017 roku uczniowie ZST w Mielcu rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie w murach szkoły poprzedziła uroczysta Msza Święta w kościele MBNP w Mielcu.

Na inauguracji nowego roku szkolnego oprócz dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, uczniów i ich rodziców obecni również byli zaproszeni goście: starosta, pan Z. Tymuła, przedstawiciele PZL Mielec.