ZST Mielec
Slider

Narodowe Święto Niepodległości w Mielcu

11 listopada 2016 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ZST wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości i złożyli wieniec pod Pomnikiem Wolności

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Mielcu rozpoczęto mszą świętą w Bazylice Mniejszej pw. św. Mateusza. Następnie uczestnicy przeszli w uroczystym pochodzie pod Pomnik Wolności. W trakcie pochodu uczniowie naszej szkoły rozdawali biało-czerwone chorągiewki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Mielcu. Pod pomnikiem wysłuchano montażu słowno-muzycznego, delegacje urzędów, szkół i organizacji złożyły wieńce, a na zakończenie odbyła się parada sztandarów.

Również na terenie szkoły Samorząd Uczniowski aktywnie włączył się w obchody święta. Przygotowano gazetki ścienne oraz prezentację multimedialną, która na korytarzowych telewizorach przypomniała młodzieży najważniejsze fakty i postacie związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz zachęcała do aktywnego włączenia się w te obchody.

Czytany 2109 razy