ZST Mielec
Slider

Nie dajmy się wirusowi…

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa, uczniowie i grono pedagogiczne muszą pracować w nowych warunkach. Dotychczasowe środowisko szkolne zostało nagle przeniesione do naszych domów, przez co lekcje prowadzone są zdalnie, przez Internet. Wydarzenie to ma pozytywne i negatywne strony, zachęcamy jednak, aby skupić się na pozytywach oraz nie popadać w panikę. Ucząc się w domu, mamy możliwość indywidualnego dostosowania warunków nauki, nie jesteśmy narażeni na tak duży stres jak w szkole oraz sami wyznaczamy sobie czas na dany przedmiot.

Spędzając czas w domu, mamy możliwość:

 • poszerzyć swoją wiedzę w ramach samokształcenia,
 • nadrobić zaległe i interesujące nas filmy oraz seriale,
 • poszukać dla siebie odpowiedniej formy aktywności fizycznej (w Internecie jest wiele zróżnicowanych treningów do wykonania w domu),
 • podszlifować nasze umiejętności kulinarne,
 • przeczytać dużo książek,
 • zrobić dokładne porządki w pokoju,
 • przejrzeć i uporządkować swoją szafę,
 • spróbować przerobić stare ubrania, dając im drugie życie,
 • rozwijać zainteresowania, np. uczyć się malować, grać na instrumencie muzycznym, śpiewać, wykonywać hafty i frywolitki),
 • wziąć udział w kursie online – jest ich wystarczające dużo,
 • poprawić kontakt z domownikami,
 • spotykać się z przyjaciółmi online przez różne video-chaty,
 • zacząć pisać własnego bloga,
 • odświeżyć stare kontakty,
 • nawiązać nowe znajomości,
 • nauczyć się języka obcego,
 • grać w gry planszowe, układać puzzle,
 • oraz porządnie się wyspać.

Kluczem do przetrwania tego trudnego czasu jest systematyczna i skrupulatna praca, aby nie zrobić sobie zaległości w szkole oraz mieć czas na swoje zainteresowania,, odpoczynek, który również ma dla nas bardzo duże znaczenie. Powyżej podano kilka przykładów na spędzanie swojego czasu i znalezienia zajęcia, jeśli coś wybierzecie lub wpadniecie na własny pomysł, podzielcie się nim ze znajomymi. Każdy dobry pomysł jest na wagę złota. Zachęcamy, aby zostać w domu, wykorzystać jak najlepiej ten czas, a przede wszystkim dbać o swoje zdrowie i często myć ręce.            
Powodzenia!

Julia Węgrzyn i Dominika Szklarz

Czytany 1151 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 maj 2020 19:27