ZST Mielec
Slider

Language project

Wstęp:

Projekt zrealizowano w kontekście wiedzy historycznej o Opactwie Monte Cassino i związkach historycznych pomiędzy Polską i Włochami. Dotyczył poszerzenia wiedzy kulturowej uczniów i stworzenia nowych wyzwań poprzez kontakt z kulturą i rzeczywistością włoską, porównywania różnych rzeczywistości społeczno- kulturowych poprzez nowy wymiar europejski, stymulowania i pogłębiania zdolności językowych, nauczenia szanowania zwyczajów, kultury i stylu życia innych narodów, zaangażowania środowiska lokalnego w realizowany przez szkołę projekt. W trakcie projektu zrealizowano wymianę młodzieży obu szkół w kontekście wydarzeń historycznych, powiązanych z geografią, religią, kulturą i ekonomią obu państw - pobyt uczniów i nauczycieli ZST w Roccasecca w dn. 1-14.02.2005 oraz szkoły partnerskiej z Roccasecca w Mielcu w dn. 5-18.04.2005. (zwiedzanie Opactwa Monte Cassino, muzeów wojennych, Rzymu i Watykanu, Pompei - Krakowa, Wadowic, Oświęcimia, Łańcuta, Sandomierza i Zakopanego).

Prezentacja multimedialna

Czytany 4505 razy