ZST Mielec
Slider
Aktualności

Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu ogłasza konkurs.

Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu ogłasza konkurs literacki na napisanie recenzji ulubionej książki.

W dniach 11,12,13 września (poniedziałek, wtorek, środa) Biblioteka Szkolna ZST organizuje kiermasz używanych podręczników szkolnych. Podręczniki będzie można sprzedać/kupić w auli szkolnej w godz. 10.30-10.50.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe informacje w bibliotece.

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa-Priorytet 3” zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów naszej szkoły do biblioteki w celu wypożyczenia książek na okres wakacji.

W dniu 31.05.2017 uczniowie naszej szkoły pod opieką mgr U. Połeć udali się do Biblioteki Miejskiej SCK, gdzie wysłuchali wykładu instruktora, mgr M. Nowakowskiej, na temat warsztatu informacyjnego oraz zasad korzystania z tego typu biblioteki. Wzięli również udział w warsztatach, które zakończyły się konkursem. Zwycięzcy otrzymali nagrody.

We wtorek, 16 maja, w Woli Mieleckiej miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W ramach działającego w Filii Bibliotecznej Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie z Agnieszką Lingas-Łoniewską, jedną z najpoczytniejszych polskich autorek, popularną zarówno wśród dorosłych, jak i młodzieży. Pomimo młodego wieku, ma ona spory dorobek pisarski : „Bez przebaczenia”, „Zakład o miłość”, „Szósty”, „W zapomnieniu”, „W szpilkach od Manolo”, „Brudny świat”, „Skazani na ból”, „Jesteś moja dzikusko”, „Piętno Midasa”, „Boys from Hell”, czy najnowszą powieść „Wszystko wina kota” oraz trylogie: „Zakręty losu”, „Łatwopalni” i „Szukaj mnie wśród lawendy”. Jej utwory wzruszają i bawią. W swoich książkach pisarka łączy gatunki-sensację i romans, czego mieszanka dostarcza czytelnikowi niezapomnianych wrażeń. Przez czytelników nazywana jest „Dilerką emocji”.

W ramach „Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek”, który odbywał się w dniach 8-15 maja 2017 r., nauczyciele – bibliotekarze z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu zorganizowali wystawę, pt. „Książka polska na przełomie XIX i XX wieku”. Po dokładnej analizie księgozbioru biblioteki szkolnej bibliotekarze sporządzili wykaz książek na wystawę. Najstarszy wolumin pochodził z II połowy XIX wieku.

1 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 432 608 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteka Szkolna ZST ogłasza konkurs czytelniczy „Moja lista bestsellerów”.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wskazanie 5 pozycji książkowych wraz z opisem bibliograficznym oraz uzasadnienie wyboru. Prace należy składać w bibliotece do 12 grudnia.

Na zwycięzców konkursu czekają nagrody.

„Księgi Jakubowe", ich autorka Olga Tokarczuk i tłumacz Jan Henrik Swahn zostali laureatami Międzynarodowej Nagrody Literackiej Kulturhuset Stadsteatern w Sztokholmie. Nagroda zostanie wręczona na początku 2017 roku.

To pierwsza odsłona Międzynarodowej Nagrody Literackiej Domu Kultury i Teatru Miejskiego w Sztokholmie. Ufundowany w 2015 roku laur mogą otrzymać zagraniczni pisarze i ich tłumacze na szwedzki. Olga Tokarczuk otrzyma go za „Księgi Jakubowe". Pisarka otrzyma 75 tysięcy koron szwedzkich (równowartość ok. 33 tysięcy złotych), a jej tłumacz Jan Henrik Swahn (25 tysięcy złotych). 

Strona 1 z 2