ZST Mielec
Slider

Osiągnięcia uczniów

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

Stypendium Prezesa Rady Ministrów to nagroda przyznawana uczniom szczególnie uzdolnionym. Stypendystą Prezesa Rady Ministrów może zostać uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w szkole. Kandydatów do stypendium typuje Rada Pedagogiczna. Stypendium przyznaje się uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Po raz pierwszy stypendia dla wyróżniających się uczniów przyznano w 1997 roku

 

Rok 2016/2017


  • Dominika Czyżewska - 4MC - Technikum Nr 3
  • Andżelika Śpiewak - 3BL - III Liceum Ogólnokształcące

Rok 2015/2016


  • Dominika Czyżewska - 3MC - Technikum Nr 3
  • Barbara Pryga - 3CL - III Liceum Ogólnokształcące

Rok 2014/2015


  • Rafał Dubiel - 4AI - Technikum Nr 3
  • Sylwia Erazmus - 3CL - III Liceum Ogólnokształcące

Rok 2013/2014


  • Rafał Cisło - 4AI - Technikum Nr 3
  • Barbara Halada - 2CL - III Liceum Ogólnokształcące

Rok 2012/2013


  • Dominik Krępa - 4AI - Technikum Nr 3
  • Katarzyna Starzec - 3AL - III Liceum Ogólnokształcące

Rok 2011/2012


  • Krzysztof Płatek - 4AM - Technikum Nr 3
  • Katarzyna Starzec - 2AL - III Liceum Ogólnokształcące

Rok 2010/2011


  • Krzysztof Płatek - 3AM - Technikum Nr 3
  • Justyna Weronika Strycharz - 2CL - III Liceum Ogólnokształcące

Rok 2009/2010


  • Krzysztof Płatek - 2AM - Technikum Nr 3
  • Marika Paduch - 2AL - III Liceum Ogólnokształcące
  • Kinga Martyna Tara - 3AP - III Liceum Profilowane

Rok 2008/2009


  • Jolanta Knap - 4EG - Technikum Nr 3
  • Jachyra Natalia - 3BL - III Liceum Ogólnokształcące
  • Nitek Anna - 3BP - III Liceum Profilowane

Rok 2007/2008


  • Anna Wiecha - III Liceum Ogólnokształcące
  • Dawid Muniak - III Liceum Profilowane
  • Jolanta Knap - Technikum nr 3

Rok 2006/2007


  • Anna Gutowska - III Liceum Ogólnokształcące
  • Ewelina Wąż - III Liceum Profilowane
  • Dominik Winiarz - Technikum nr 3

Rok 2005/2006


  • Agnieszka Dymek - III Liceum Ogólnokształcące
  • Małgorzata Kupiec - III Liceum Profilowane
  • Witold Pietras - Technikum Samochodowe

Rok 2004/2005


  • Monika Wilk - III Liceum Ogólnokształcące
  • Łukasz Łabuz - Liceum Techniczne
  • Joanna Kozioł - Technikum Gastronomiczne

Rok 2003/2004


  • Joanna Kozioł - Technikum Gastronomiczne
  • Łukasz Pociask - Technikum Samochodowe
  • Anna Kędzior - Liceum Techniczne

Rok 2002/2003


  • Marta Uzar - III Liceum Ogólnokształcące
  • Joanna Leśniak - Liceum Techniczne
  • Łukasz Pociask - Technikum Samochodowe
  • Elżbieta Waręda - Technikum Gastronomiczne

Rok 2001/2002


  • Marta Uzar - III Liceum Ogólnokształcące
  • Jacek Dudek - Technikum Samochodowe
  • Katarzyna Burek - Technikum Gastronomiczne
  • Maciej Rutkowski - Technikum Mechaniczne
  • Iwona Karczmarczyk - Liceum Techniczne

Rok 2000/2001


  • Ewa Jung - Technikum Gastronomiczne
  • Jacek Dudek - Technikum Samochodowe
  • Marta Uzar - III Liceum Ogólnokształcące
  • Agnieszka Wątroba - Liceum techniczne

Rok 1999/2000


  • Monika Krempa - Liceum Techniczne
  • Paweł Skowron - Technikum Mechaniczne
  • Anna Leśniowska - III Liceum Ogólnokształcące
  • Małgorzata Naróg - Technikum Gastronomiczne
  • Bernadetta Swierczek - Technikum Samochodowe
  • Anna Mazur - Technikum Gastronomiczne

Rok 1998/1999


  • Anna Mazur - Technikum gastronomiczne
  • Katarzyna Noga - Technikum Gastronomiczne
  • Robert Puła - Liceum Techniczne
     

Laureaci konkursów i olimpiad



Zespół Szkół Technicznych w Mielcu to szkoła z tradycjami. Nasi uczniowie od wielu lat biorą udział w licznych konkursach przedmiotowych. Wielu z nich udaje się zdobyć najwyższe laury. Poniżej znajduje się odsyłacz do wykazu laureatów i finalistów olimpiad i konkursów od 1994 roku.

Rok 2016/2017  

  • Finalista XIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie- Rafał Wieczerzak kl.4AI
  • Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej-Patryk Ludwikowski kl.2BI
  • Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Medialnej- Dominik Zboch kl.3AI
  • II miejsce w Ogólnopolskim konkursie z robotyki Diversity 2017- Łukasz Mojek kl.3AI, Krystian Obara kl.3AI, Aleksandra Orłowska kl.3MC, Faustyna Szymczyk kl.3MC
  • III miejsce w Ogólnopolskim konkursie z robotyki Diversity 2017- Emila Grochocka kl.3AI, Adrian Guściora kl.3AI, Adrian Kowalski kl.3AI, Patrycja Nowak kl.1BL
  • Finaliści Ogólnopolskiego konkursu z robotyki Diversity 2017- Agnieszka Bik kl.4AI, Kamil Ciołek kl.4BI, Damian Łącz kl.4BI, Kinga Maj kl.4AI, Agnieszka Gąska kl.3DG, Kami Hajduk kl.3AI, Aleksandra Mroczek kl.1CI, Emil Śliwka kl.3AI, Aleksandra Lelek kl.1BL, Patryk Ludwikowski kl.2BI, Karolina Pawełczak kl.1BL, Kacper Szymczuch kl.2BI
  • X miejsce w etapie okręgowym XXI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności – Kamil Gawryś kl. 4DG
  • I miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadgimnazjalnych 2016- Julia Skiba kl.3CL, Oskar Tyniec kl.2BI, Łukasz Ciesielski kl.2BI
  • II miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadgimnazjalnych 2016- Wiktoria Głodzik kl.3CL, Anna Kagan kl.3CL, Ewelina Sztuka kl.3CL
  • Wyróżnienie w Powiatowej Olimpiadzie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadgimnazjalnych 2016 dla najefektywniejszej zawodniczki olimpiady- Głodzik Wiktoria kl.3CL
  • Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie „Porozmawiajmy o AIDS” konkurs zorganizowanym przez WSSE Rzeszów - Joanna Dąbrowska kl.1CL
  • I miejsce w XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu wiedzy o zasadach BHP- G. Partyka kl.1DZ
  • Wyróżnienie w etapie powiatowym Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej- Weronika Machnik kl.2AL
  • III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Manga- Weronika Romanowska kl.1CI
  • V miejsce w XVII wojewódzkim konkursie BHP - Paweł Mucha kl.1CZ
  • Finalistka powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego- Wiktoria Ciejka kl.4DG
  • Finaliści etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej- Miłosz Wróbel kl.1BL, Aleksandra Sieroń kl.1CI
  • I miejsce w Powiatowych eliminacjach XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat Państwowej Straży Pożarnej – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”- Agnieszka Łabaj kl.1CL
  • Finaliści etapu diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej- Michał Tulik kl.1AL, Krystian Kozioł kl.4BM, Dariusz Wasserman kl.1BM
  • III miejsce w finale wojewódzkim w pływaniu stylem klasycznym- Mariusz Data kl.1CL
  • VI miejsce w finale wojewódzkim w pływaniu stylem motylkowym- Norbert Gwóźdź kl.3CL
  • I miejsce ZST w półfinale wojewódzkim w pływaniu stylem klasycznym
  • II miejsce ZST w finale powiatowym w piłce nożnej dziewcząt
  • II miejsce ZST w finale powiatowym w tenisie stołowym
  • IV miejsce ZST w finale powiatowym w piłce siatkowej dziewcząt
  • III miejsce ZST w finale powiatowym w piłce siatkowej chłopców
  • III miejsce ZST w półfinale wojewódzkim licealiady w pływaniu –sztafeta chłopców
  • VIII miejsce ZST w finale wojewódzkim ligi lekkoatletycznej chłopców
  • V miejsce ZST w półfinale wojewódzkim ligi lekkoatletycznej dziewcząt
  • I miejsce ZST w finale powiatowym w unihokeju chłopców
  • IV miejsce ZST w finale powiatowym w piłce ręcznej dziewcząt
  • III miejsce ZST w finale powiatowym w piłce ręcznej chłopców
  • III miejsce ZST w finale rejonowym w badmintonie
  • III miejsce ZST w finale rejonowym w sztafetowych biegach przełajowych
  • II miejsce ZST w powiatowym finale w koszykówce dziewcząt
  • II miejsce ZST w powiatowym finale w koszykówce chłopców
  • X miejsce ZST w finale wojewódzkim w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych chłopców
  • III miejsce ZST w finale powiatowym w piłce nożnej dziewcząt

Rok 2014/2015


    Wyróżnienie w Okręgowym Konkursie Poezji Religijnej - Chrystian Kucharski kl. 3DG
    IV miejsce w finale Międzynarodowego Turnieju Kulinarnego „Kulinarny zawrót głowy” - Rzeszów zespół w składzie: Mateusz Boryczka, Mateusz Szymański
    III miejsce w finale wojewódzkim w badmintonie chłopców
    II miejsce w finale rejonowym ligi lekkoatletycznej dziewcząt
    I miejsce w finale rejonowym w piłce ręcznej dziewcząt
    I miejsce w finale rejonowym ligi lekkoatletycznej chłopców
    I miejsce w finale wojewódzkim w piłce ręcznej dziewcząt
    I miejsce w finale wojewódzkim w unihokeju chłopców
    III miejsce w półfinale finale wojewódzkim koszykówce dziewcząt
    II miejsce w finale powiatowym w koszykówce chłopców
    III miejsce w półfinale wojewódzkim w piłce siatkowej chłopców
    IV miejsce w XV Regionalnym Konkursie Wiedzy z Zakresu Prawnej Ochrony Pracy oraz Zasad Bezpieczeństwa i Higieny pracy dla pracowników młodocianych zatrudnionych w rzemiośle w celu nauki zawodu  Województwa Podkarpackiego- Paweł Babiec kl. 2DZ– , Katarzyna Gaj kl. II DZ – kucharz VI miejsce
    VI miejsce w XV Regionalnym Konkursie Wiedzy z Zakresu Prawnej Ochrony Pracy oraz Zasad Bezpieczeństwa i Higieny pracy dla pracowników młodocianych zatrudnionych w rzemiośle w celu nauki zawodu  Województwa Podkarpackiego - Katarzyna Gaj kl. 2DZ
    Laureat Grand Prix X Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Baranowie Sandomierskim -Jakub Kołcz kl. 3CL
    I miejsce w ogólnopolskim konkursie na wideoklip, w ramach projektu „Nie boję się muzyki” – zespół klasy 2AI w składzie: D. Midura, R. Wieczerzak, D. Wilk, A. Sołtys, T.Wnuk oraz  1AL: K. Dziekan, A. Rogala, M. Kogut, A. Marchewka, K. Grochocki, N. Jamróz, A. Dubiel, W. Szczur
    I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – Jacek Kusek kl. 4AM
    I miejsce w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym na szczeblu powiatu – drużyna z klasy 3DM w składzie:  Damian Trzpis, Aleksander Tylec, Szymon Wałek
    Wyróżnienie w konkursie „Kangur Matematyczny” w kategorii Junior - Albert Piekarski kl. 1AI
    Udział w ćwierćfinale Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego  „Tik?-Tak!” - Klaudia Kuroń kl.4AI
    Udział w półfinale VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Medialnej - Maciej Setlak kl. 3AI
    Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu z Robotyki – Diversity 2015 – Agnieszka Bik kl. 2AI, Kamil Ciołek kl. 2BI, Wojciech Klag kl. 2BI, Kinga Maj kl. 2AI,Kamil Burczy kl. 3BI, Konrad Dyjak kl. 3BI, Aleksandra Puchała kl. 1DG, Dominika Szeliga kl. 1DG
    I miejsce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu z Robotyki – Diversity 2015 Robocode Challange – Marcelina Kubek kl. 3AL, Aleksandra Pogoda kl. 3AL, Maciej Setlak kl. 3AI, Marcin Tyksiński kl. 3AI
    II miejsce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu z Robotyki – Diversity 2015 Robocode Challange – Maria Bizewska kl. 3AL, Kinga Bugaj kl. 3AL, Jakub Hebda kl. 3AI, Oskar Laska kl. 3AI
    III miejsce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu z Robotyki – Diversity 2015 walka autonomicznych Robotów Mini-Sumo – Marcelina Kubek kl. 3AL, Aleksandra Pogoda kl. 3AL, Maciej Setlak kl. 3AI, Marcin Tyksiński kl. 3AI
 

Rok 2013/2014


    I miejsce w IV Powiatowej Olimpiadzie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadgimnazjalnych 2014. Drużyna ZST w składzie: Aleksandra Bajger 3CL, Sylwia Erazmus 3CL, Paweł Midura 3CL.
    Finalistki XVIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności - Anna Stąpor (4DG) i Anna Świtek (3DG)
    I miejsce w międzywojewódzkim konkursie „Matematyka w technice dla technika” - Rafał Cisło (4AI),
    II miejsce w finale wojewódzkim w piłce ręcznej chłopców,
    I miejsce w projekcie edukacyjnym Szkolna Liga Historyczna Mówią Wieki -Adrian Cichoński (3AI), Rafał Dubiel (3AI), Krzysztof Kaczmarczyk (3AI),
    Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Monte Cassino-Bohaterowie spod znaku Czerwonego Maku” -Andrzej Łącz (4DM),
    Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym - Polska Nasza Niepodległa. Polacy w walce o niepodległość 1795-1918/1922 - Kamil Kułaga (4AI), Mariusz Woźniak (4AI),
    Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na projekt okładki do e-booka: Sentencje Ojców (Pirke Awot)- Łukasz Urban (4AI),
    I, II, II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Żołnierze Wyklęci i podziemie niepodległościowe na Kresach po 1944 roku,
    II miejsce w 2. edycji konkursu historycznego Wilki – Żołnierze Wyklęci - Monika Łącz (3BL),
    III miejsce w 2. edycji konkursu historycznego Wilki – Żołnierze Wyklęci – Angelika Hyjek (3BL),
    Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Chlubne lata legionowe – wizerunek Legionów Józefa Piłsudskiego w polskim krajobrazie - Szymon Zygiel  (3BM), Piotr Koszyk (4DM),
    Grand Prix w Konkursie Piosenki Angielskiej Tarnobrzeg 2014- Jakub Kołcz (2CL),
    Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym im. Leona Prauzińskiego- Katarzyna Kramarz (4EG),
    Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Miejsca zsyłek wczoraj i dziś” - Damian Fyrdyna (4AI), Damian Nowak (4AI), Patrycja Skiba (4AI),
    II miejsce na szczeblu wojewódzkim w Konkursie wiedzy z bhp - Marcelina Głód (3CZ),
    I miejsce w Międzynarodowym konkursie  Diversity 2014 - Aleksandra Pogoda (2AL), Marcelina Kubek (2AL), Marcin Tyksiński (2AI), Maciej Setlak (2AI),
    III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” - Jacek Kusek (4AM)
    II miejsce w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym - Dawid Stachowicz, Tomasz Wilk, Rafał Zając (3DM),
    III miejsce w finale wojewódzkim w unihokeju chłopców,
    II miejsce w finale wojewódzkim piłki ręcznej chłopców,
    Wyróżnienie w Powiatowym konkursie piosenki pt. „Szczęśliwym być”- Kołacz Jakub (2CL),
    Wyróżnienie w Podkarpackim konkursie recytatorskim poezji religijnej - Paweł Zięba (2AL),
    Wyróżnienie w IX Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej Baranów Sandomierski 2014 - Jakub Kołcz (2CL),
    I, II, III miejsce Międzyszkolnym konkursie plastycznym „Dzień Wolności - Tag Der Freih” w kategorii „Symbol polsko-niemiecki”- Grzegorz Duszkiewicz (1AM), Karolina Płaza (2EG), Sandra Obutelewicz (1MC), Weronika Barnat (2EG),
    I, II, III miejsce w Konkursie uczelnianym z języka angielskiego ‘Study in English? Challenge accepted! - Magdalena Moskal (3AL), Karol Kotula (3AL), Anna Rybińska (3AL),

Uczniowie  LO Nr 3, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem:

    Pszczoła Karolina – 1AL
    Pryga Barbara – 2CL
    Klich Patrycja – 2BL
    Krawiec Anna – 2BL
    Kubisztal Iwona – 2BL
    Erazmus Sylwia – 2CL
    Łaz Magdalena – 2CL
    Tomecki Michał – 2DL

Uczniowie  Technikum Nr 3, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem:

 

    Rogóż Grzegorz – 1AI
    Czyżewska Dominika – 1MC
    Duszkiewicz Grzegorz – 1AM
    Kopera Dominik – 2AM
    Cichoński Adrian – 3AI
    Dubiel Rafał – 3AI
    Dudzik Katarzyna – 3AI
    Kaczmarczyk Krzysztof – 3AI
    Switek Anna – 3DG
    Cisło Rafał – 4AI
    Krępa Krystian – 4AI
    Nowak Damian – 4AI
    Wilk Rafał – 4MI

 

Uczniowie  ZSZ Nr 3, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem:

 

    Szęszoł Magdalena – 1CZ
    Mierzwa Joanna – 2DZ
    Głód Marcelina – 3CZ

 

Uczniowie, którzy uzyskali stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2013/2014:

 

    Rogóż Grzegorz – 1AI
    Skowron Mateusz – 1EM
    Gancarczyk Dominik – 1EM
    Pryga Barbara – 1CL
    Cisło Rafał – 4AI
    Krępa Krystian – 4AI
    Klag Wojciech – 1BI
    Ciołek Kamil – 1BI
    Zivkovic Adrian – 1BI
    Duszkiewicz Grzegorz – 1AM
    Bik Agnieszka – 1AI
    Lelkowski Kamil – 1MC

 

Rok 2012/2013


    finalistka etapu centralnego XVII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności – Justyna Kmak 4DG
    II miejsce w konkursie „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa” - Marcelina Janiec -3DG
    wyróżnienie w konkursie „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa” - Agata Lichorobiec 4EG i Łucja Rugała 2DL
    II miejsce w konkursie „Wiem , komu uwierzyłem” – Anna Zielińska i Kinga Pieróg 3BL
    finaliści etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej - Natalia Ciochoń – 2EG , Damian Tomecki 2AL
    I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” - Jacek Kusek 2AM
    I miejsce w III Powiatowej Olimpiadzie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadgimnazjalnych 2013. Drużyna ZST w składzie: Rafał Wilk 3MI, Grzegorz Skowron 2AM, Krzysztof Czerwiec 3MI
    finaliści międzywojewódzkiego konkursu „Matematyka w technice dla technika”. Konkurs międzywojewódzki o indeks na Politechnikę Lubelską Dominik Krępa 4AI, Wioletta Aksamit 4AI
    II miejsce w Konkursie Historycznym „Chwała Oręża Polskiego - Chwała Wielkiej Polsce” -  A. Cichoński 2AI, K. Kaczmarczyk 2AI
    wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Literacko Plastycznym „Rodzina nadzieją jutra” -  P. Kuczkowska 1DL
    II miejsce w Konkursie Historycznym „Chwała Oręża Polskiego - Chwała Wielkiej Polsce” - K. Dudzik 2AI
    I miejsce w I edycji Konkursu Historycznego „Wilki. Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Mielca i Rzeszowszczyzny” -  Ł. Urban 3AI
    II miejsce w I edycji Konkursu Historycznego „Wilki. Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Mielca i Rzeszowszczyzny” - K. Krępa 3AI
    I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Epizody Niepodległości - Żołnierze Wyklęci”  - D. Czachor 2AI
    II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Epizody Niepodległości - Żołnierze Wyklęci” -  A. Cichoński 2AI,
    III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Epizody Niepodległości - Żołnierze Wyklęci” - K. Reipold, 2AI
    wyróżnienie w Konkursie Historycznym „Śladami żydowskich sąsiadów” – 4EG
    wyróżnienie w Konkursie Historycznym –„Nie jestem obojętny” – 4EG
    II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym – Powstanie styczniowe w mojej małej Ojczyźnie – M. Janiec 3EG
    III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Powstanie styczniowe w mojej małej Ojczyźnie” – A. Kupiec 3 EG i Joanna Żak 3 EG
    I miejsce w Powiatowym Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym-  Damian Kilian, Mateusz Machnik, Tomasz Ryczek  4DM
    III miejsce w Powiatowym Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym - Marek Duszkiewicz, Konrad Sierka, Filip Wałęka  4DM
    III miejsce w finale wojewódzkim w piłce ręcznej dziewcząt
    V miejsce w finale wojewódzkim w piłce ręcznej chłopców
    VII miejsce w finale wojewódzkim w unihokeju chłopców
    VI miejsce w półfinale wojewódzkim w aerobicu sportowym
    III miejsce w półfinale wojewódzkim w piłce siatkowej
    I miejsce w eliminacjach rejonowych w indywidualnych biegach przełajowych - Piotr Pszeniczny 3DM
    finał wojewódzki w lekkiej atletyce dziewcząt
    wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym „Bezpieczny w sieci – powiedz to innym” Patrycja Skiba 3AI
        wyróżnienie w Okręgowym Konkursie "Czar poezji" W.Szymborskiej. - Wiktoria Ziobroń 2CL, Martyna Ciejka 2DG, Natalia Ciochoń  3EG, Sylwia Szeliga 2AL
    wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Literackim „Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary" - Jacek Rzeźnik 2DG
    II miejsce w etapie regionalnym III Ogólnopolskiego Dyktanda Języka Niemieckiego „Das Deutsch Diktat” - Elisa Żola 2AL
    I miejsce Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego ‘Matura English’ - Katarzyna Starzec 3AL
    finalista Konkursu Piosenki Angielskiej Tarnobrzeg 2013 - Jakub Kołcz 1CL

Uczniowie III LO , którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem:

    Katarzyna Starzec 3AL 5,22
    Aldona Juwa 3AL 5,00
    Barbara Halada 1CL 4,88
    Magdalena Łaz 1CL 4,81

Uczniowie Technikum Nr 3, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem:

    Dominik Krępa 4AI 5,44
    Rafał Cisło 3AI 5,12
    Rafał Dubiel 2AI 5,06
    Justyna Kmak 4DG 4,9
    Dominik Kopera 1AM 4,84
    Beata Błaź 4EG 4,79
    Katarzyna Dudzik 2AI 4,78
    Mateusz Machnik 4DM 4,78
    Krystian Krępa 3AI 4,76
    Damian Nowak 3AI 4,76
    Rafał Wilk 1EG 4,76

Uczniowie ZSZ Nr 3, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem:

    Bogusława Rabiniak 3GZ 5,50
    Alicja Myjak 2EZ 5,29
    Szczepan Szakalski 3CZ 5,25
    Marzena Burchardt 2EZ 5,21
    Ewa Niedziela 3GZ 4,88
    Marcelina Głód 2CZ 4,75
 

Rok 2011/2012



    Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie „Czar poezji” - Martyna Ciejka 1DG,
    Wyróżnienie w I edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Barwy mojej ojczyzny - Angelika Borowiec,
    I miejsce drużynowo w II Powiatowej Olimpiadzie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadgimnazjalnych 2012 - Damian Kilian 3DM, Mateusz Machnik 3DM, Tomasz Ryczek 3DM,
    III miejsce drużynowo w II Powiatowej Olimpiadzie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadgimnazjalnych 2012 - Krzysztof Czerwiec 2MI, Grzegorz Skowron 2AM,  Rafał Wilk 2MI,
    I miejsce drużynowo w Ogólnopolskim Młodzieżowym Powiatowym Turnieju Motoryzacyjnym - Damian Kilian 3DM, Mateusz Machnik 3DM, Tomasz Ryczek 3DM,
    II miejsce drużynowo w Ogólnopolskim Młodzieżowym Powiatowym Turnieju Motoryzacyjnym - Marek Duszkiewicz 3DM, Filip Wałęka 3DM, Konrad Kilian 1CL,
    IV miejsce w Finale Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego - Damian Kilian 3DM, Mateusz Machnik 3DM, Tomasz Ryczek 3DM,
    Finalistka etapu centralnego XIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności - Justyna Kmak 3DG,
    Finalistki etapu okręgowego XIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności - II miejsce Justyna Kmak 3DG, IV miejsce Agata Paluch 4DG,
    III miejsce w  międzyszkolnym konkursie ”Schule – szkoła” ; Czesław Miłosz – życie i twórczość - Paweł Piątek 2DM,
    III miejsce w finale wojewódzkim w piłce ręcznej dziewcząt,
    III miejsce w finale wojewódzkim w unihokeju chłopców,
    I miejsce w finale powiatowym w koszykówce chłopców,
    VII miejsce w finale wojewódzkim w pływaniu w sztafecie chłopców,
    I miejsce w finale rejonowym ligi lekkoatletycznej chłopców,
    III miejsce w finale rejonowym w sztafetowych biegach przełajowych w lidze lekkoatletycznej chłopców,
    VII miejsce w finale wojewódzkim w badmintonie dziewcząt,
    III miejsce w finale rejonowym licealiady w sztafetowych biegach przełajowych w lidze lekkoatletycznej dziewcząt,
    III miejsce w finale rejonowym w szkolnej lidze lekkoatletycznej dziewcząt,
    I miejsce w finale powiatowym w tenisie stołowym dziewcząt.
 

Rok 2010/2011



    Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności (etap centralny) ; laureat - Monika Kozioł, finalista - Joanna Strycharz
    Ślady duchowe i materialne pamięci o zbrodni katyńskiej na przykładzie mojego regionu, XIII Ogólnopolski Konkurs Katyński; wyróżnienie - Sylwia Białek
    Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „ TIK? – TAK!” ; finaliści - Jakub Latała, Krzysztof Jałocha, Tomasz Puch
    Ogólnopolski Konkurs Graficzny „Grafkom 2011”; finalista - Witold Trela
    Ogólnopolski konkurs informatyczny „Intersieć”; półfinalista - Michał Gawryś
    I Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadgimnazjalnych; I miejsce drużyny ZST w składzie: Dominik Krępa, Kamil Chmiel, Marcin Jemioło
    I Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadgimnazjalnych; II miejsce drużyny ZST w składzie: Mateusz Machnik, Kinga Zięba, Marta Guziakiewicz
    Podkarpacki konkurs poezji religijnej; finalistka - Ludmiła Zielińska, wyróżnienie - Marta Kamuda, Monika Serafin, Elżbieta Kokoszka
    Międzyszkolny konkurs piosenki „Szczęśliwym być”; wyróżnienie - Elżbieta Kokoszka, Katarzyna Betlej
    Wojewódzki Turniej w Piłce Ręcznej Dziewcząt; II miejsce drużyny ZST
    Żywność – nasz przyjaciel czy wróg – prezentacja multimedialna; wyróżnienie - Paulina Licha
    Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny z języka niemieckiego dla klas pierwszych; III miejsce - Aldona Juwa
    Handel żywym towarem, konkurs Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji; wyróżnienie - Katarzyna Sołtys
    Polska w moim sercu – VI Powiatowy (Mielecki) Konkurs Literacki; wyróżnienie - Gabriela Rokoszak, Beata Błaź
    Konkurs diecezjalny „Jubileusz – pamięć - wdzięczność”; wyróżnienie - Angelika Pogoda, Anna Bielat, Paulina Pogoda
    Piłka ręczna dziewcząt; III miejsce w finale wojewódzkim
    Unihokej chłopców; III miejsce drużyny ZST w finale wojewódzkim
    Unihokej dziewcząt; VI miejsce drużyny ZST w finale wojewódzkim
    Pływanie (finał wojewódzki w sztafecie chłopców); VI miejsce - Grzegorz Piekarski
    Lekkoatletyka chłopców; VIII miejsce drużyny ZST w finale wojewódzkim ligi lekkoatletycznej, IX miejsce drużyny ZST w finale wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych, III miejsce drużyny ZST w wojewódzkim festiwalu sztafet
 

Rok 2009/2010



    II miejsce w finale wojewódzkim w piłce ręcznej dziewcząt
    II miejsce w finale wojewódzkim w piłce ręcznej chłopców
    II miejsce w finale wojewódzkim w unihokeju chłopców
    IV miejsce w finale wojewódzkim w unihokeju dziewcząt
    III miejsce w półfinale wojewódzkim lekkoatletycznej ligi szkolnej
    I miejsce w finale powiatowym w sztafetowych biegach przełajowych
    Dorota Nędza - IV miejsce w indywidualnych biegach przełajowych
    Damian Lechończak - II miejsce w półfinale wojewódzkim w pływaniu
    Marika Paduch - laureatka Międzyszkolnego Konkursu „Czy znasz język ojczysty?”
    I miejsce dla Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu w Międzyszkolnym Przeglądzie Teatrów Anglojęzycznych
    Agnieszka Ryś - wyróżnienie w etapie rejonowym w Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii poezja śpiewana
    Witold Trela – wyróżnienie w Konkursie na logotyp Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
    Witold Trela, Michał Wojtowicz – 7 miejsce w III Powiatowym Konkursie na witrynę internetową szkoły
    Agnieszka Ryś - I miejsce w XVI edycji międzyszkolnego konkursu piosenki pt. ,,Śpiewać każdy może”
    Paweł Wachta – wyróżnienie w XVI edycji międzyszkolnego konkursu piosenki pt. ,,Śpiewać każdy może”
    Magdalena Światowiec - wyróżnienie w Miejskim Konkursie Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Plastycznej
    II i III miejsce dla Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu w Finale Powiatowego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego
    Sabina Komaniecka – I Miejsce w Międzyszkolnym Konkursie na „Najciekawszy plakat”.
    Krzysztof Płatek - I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie na Prezentację Multimedialną na temat „Meine Schule”
    Sylwia Wąż, Mateusz Chmara, Krzysztof Szady - I miejsce w IV Powiatowym Konkursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadgimnazjalnych
    Jolanta Knap - II miejsce w Konkursie Multimedialnym „Święty Paweł wzór wiary i Życia”
    Magdalena Światowiec z klasy 3B L- wyróżnienie w V Wojewódzkim konkursie Plastycznym dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Porozmawiajmy o AIDS” zorganizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Rzeszowie.
    Aneta Zgłobica z klasy 3A L - wyróżnienie w V Wojewódzkim konkursie Plastycznym dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Porozmawiajmy o AIDS” zorganizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Rzeszowie.
    Joanna Strycharz z klasy 3D/G- nagrodzona za przygotowanie i przedstawienie najlepszej prezentacji pt. „Żywność o znaczeniu prozdrowotnym” VII Sesji Popularnonaukowej dla Szkół Promujących Zdrowie , która miała hasło przewodnie „Substancje bioaktywne w żywności a zdrowie człowieka” a odbyła się w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.
    Katarzyna Betlej - wyróżnienie w I Konkursie Poezji i Piosenki Niemieckiej w Tarnobrzegu
    Bogusław Bańka - 2. miejsce w Międzyszkolnym (powiatowym) konkursie na prezentację multimedialną pt. „Entdecke WIEN”
    Łukasz Pawłowski - 3. miejsce w Międzyszkolnym (powiatowym) konkursie na prezentację multimedialną pt. „Entdecke WIEN”
    Mariusz Skawiński - 1. miejsce w Międzyszkolnym (powiatowym) Konkursie na LOGO Dnia Języka Niemieckiego
    Bogusław Bańka - 2. miejsce w Międzyszkolnym (powiatowym) Konkursie na LOGO Dnia Języka Niemieckiego
    Kamil Krawiec - 3. miejsce w Międzyszkolnym (powiatowym) Konkursie na LOGO Dnia Języka Niemieckiego
    Katarzyna Betlej - 3. miejsce w etapie powiatowym Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas I (grupa technikum)
 

Rok 2008/2009



    wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa”
    Justyna Bednarz – finalistka Konkursu Piosenki Angielskiej Tarnobrzeg 2008
    VI miejsce w II Podkarpackim Konkursie „Witryna Internetowa Mojej Szkoły” (Patryk Cebula, Michał Wojtowicz, Wojciech Cyran)
    Artur Skotarek - I miejsce w ogólnopolskim konkursie dla szkół o Puchar Lidera Wychowania na najlepszy scenariusz lekcji wychowawczej nt. „Zagrożenia płynące z Internetu„
    Katarzyna Stoczko - I miejsce w Miejskim Konkursie Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Plastycznej
    Agnieszka Ryś - wyróżnienie w XV edycji międzyszkolnego konkursu piosenki pt. ,,Śpiewać każdy może”
    Katarzyna Stoczko wyróżnienie w konkursie na najciekawszy plakat w kategorii technika i estetyka wykonania podczas V Sesji Popularnonaukowej dla Szkół Promujących Zdrowie nt. „Twój napój to Twoja wizytówka”
    I miejsce w III Powiatowym Konkursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadgimnazjalnych, drużyna ZST w składzie: Marcelina Żądło,Konrad Stoczko, Witold Trela
    Krzysztof Robak i Piotr Weryński z klasy2E L - najlepsza prezentacja na temat żywności modyfikowanej genetycznie, przedstawiona i nagrodzona na VI Sesji Popularnonaukowej dla Szkół Promujących Zdrowie pt. „Żywność nasz przyjaciel czy wróg” w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie
    Sabina Komaniecka z klasy 2E L – nagroda w kategorii „Treść merytoryczna” w międzyszkolnym konkursie na „Najciekawszy plakat” VI Sesji Popularnonaukowej dla Szkół Promujących Zdrowie pt. „Żywność nasz przyjaciel czy wróg” w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie
    Tomasz Jabłoński - 1. miejsce w Międzyszkolnym Powiatowym Konkursie nt.: „Reisen” (grupa technikum)
    Paweł Wachta - 3. miejsce w Międzyszkolnym Powiatowym Konkursie nt.: „Reisen” (grupa technikum)
 

Rok 2007/2008



    Natalia Antoń, Justyna Modelska , Dawid Magdziak - I miejsce w półfinale wojewódzkim w pływaniu
    wyróżnienie dla zespołu wokalno – instrumentalnego – miniatury teatralne – „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa”
    Agnieszka Bednarz – I miejsce w kategorii - praca plastyczna w konkursie- „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa”
    Artur Skotarek – II miejsce w konkursie „Grafika komputerowa”
    Szymon Leśniak – wyróżnienie na szczeblu okręgowym w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim
    Justyna Bednarz – laureatka Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej
    I miejsce w piłce ręcznej chłopców w Finale Wojewódzkim Licealiady
    I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Motoryzacyjnym i VI miejsce w etapie wojewódzkim - uczniowie: Łukasz Cichoń, Krzysztof Brzeziński, Paweł Dudek
    Rejonowy Konkurs Wiedzy o Obronie Cywilnej - IV miejsce: Rafał Żmuda, VIII miejsce: Jarosław Indyk
    Jarosław Indyk - IX miejsce w Wojewódzkim Konkursie Konkursie Wiedzy o Obronie Cywilnej
    I miejsce w II Powiatowym Konkursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadgimnazjalnych, drużyna ZST w składzie: Arkadiusz Dąbek, Jarosław Indyk, Rafał Żmuda
    Patrycja Jeż z klasy 2E L- III miejsce w drugim etapie międzyszkolnego konkursu „Ekologia to nauka i sposób na życie”
    Marlena Matuszek z klasy 2E L – VI miejsce w drugim etapie międzyszkolnego konkursu „Ekologia to nauka i sposób na życie”
    Michał Gawryś - 1. miejsce w Międzyszkolnym Powiatowym Konkursie Multimedialnym na temat krajów niemieckojęzycznych
 

Rok 2006/2007



    Karolina Kowalska - I miejsce w konkursie literacko plastycznym pt ”Kobiety, dziewczęta HIV/ AIDS”
    Justyna Modelska - I miejsce w Półfinale wojewódzkim licealiady w pływaniu
    Justyna Nędza - III miejsce w finale wojewódzkim w biegach przełajowych, VI miejsce w Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów, V miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych .
    Szymon Leśniak – III miejsce w Ogólnopolski Konkursie Recytatorskim na szczeblu powiatowym oraz wyróżnienie w konkursie okręgowym
    Daniel Paduch – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich w pływaniu, mistrz Okręgu Podkarpackiego Juniorów w pływaniu na 200 m stylem motylkowym i 400 m stylem dowolnym
    Justyna Czernecka – III miejsce w Podkarpackim Konkursie Poezji Religijnej
    Damian Smoleń klasa - wyróżnienie za prezentację multimedialną pt. „Jak zbudowałem piramidę – czyli o skutkach pewnej wizyty u lekarza”
    Sylwia Jachowicz – finalistka w kategorii literackiej III Ogólnopolskiego Konkursu Norwidowskiego
    Karolina Kowalska - finalistka w kategorii plastycznej III Ogólnopolskiego Konkursu Norwidowskiego
    I miejsce w I Powiatowym Konkursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadgimnazjalnych, drużyna ZST w składzie: Dariusz Osora, Łukasz Szyszka, Mikołaj Zemmel, Arkadiusz Rak
    III miejsce w I Powiatowym Konkursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadgimnazjalnych, drużyna ZSZ w składzie: Rafał Cynkier, Marcin Klich, Dominik Rewer
 

Rok 2005/2006



    Udział w etapie centralnym IX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu:Urban Adrian, Woszczyna Agnieszka
    Joanna Taraszkiewicz , Katarzyna Rzeźnik i Łukasz Szyszka – III miejsce w konkursie dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zorganizowanym przez PCK na temat „Walka z AIDS i Gruźlicą”.
    Anna Dręga, Katarzyna Grzelak, Magdalena Gawłowicz, Katarzyna Bochenek, Katarzyna Kowalska z klasy 2BL – wyróżnienie za pracę zbiorową, która polegała na stworzeniu strony internetowej „2 Reservation Circle Mielec http://branday.za.pl/biologia.Praca wyróżniona w kategorii szkoły ponadgimnazjalne w pierwszej edycji konkursu edukacyjnego „Skarby Natury w naszym regionie na podstawie Europejskiej Sieci Ekologicznej natura 2000”– konkurs pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego
 

Rok 2004/2005



    Bielenda Łukasz - laureat szczebla centralnego VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu
    Dudek Piotr - laureat IV edycji konkursu plastycznego „Podkarpacka Tęcza”
    Magdalena Kolas z klasy 2C LP – wyróżnienie za pracę plastyczną w konkursie zorganizowanym przez Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Pomóżmy zwierzakom”
    Justyna Sokólska 1D LP - wyróżnienie za wiersz w konkursie zorganizowanym przez Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Pomóżmy zwierzakom”
 

Rok 2003/2004



    Bielenda Łukasz - laureat szczebla centralnego VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu
    Kozioł Joanna - finalistka szczebla centralnego VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu
    Łukasz Hudela - I miejsce w III Regionalnym Konkursie Wiedzy z Zakresu Prawnej Ochrony Pracy oraz Zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy
    Agnieszka Brzychcy z klasy 2FLP, Adrian Urbaś z klasy 4E/G i Dariusz Zoń z klasy 4A Lprzeszli przez etap szkolny i wzięli udział w rejonowym etapie XIX Olimpiady Ekologicznej w IV LO w Rzeszowie.
    Piotr Dudek – wyróżnienie w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu „Podkarpacka Tęcza” pod hasłem „Ludzie i przyroda gór i pogórza”, który odbył się w ZSZ w Dynowie.
 

Rok 2002/2003


Kużdżał Magdalena - finalistka szczebla centralnego VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu
Krempa Marek - IV miejsce w Wojewódzkim Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie piekarz
Zboch Ewa - III miejsce w Wojewódzkim Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie kucharz
Jeż Anna - III miejsce w Wojewódzkim Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie ciastkarz
Anna Kędzior - laureat szczebla wojewódzkiego „Igrzysk Wiedzy”
Piotr Haracz - finalista szczebla wojewódzkiego „Igrzysk Wiedzy”
 

Rok 2001/2002



    Burek Katarzyna - laureatka I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Nasz Zamek Wczoraj, Dziś i Jutro”
    Burek Katarzyna, Łabuz Danuta - finalistki szczebla centralnego V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu
    Lipa Dariusz - finalista VII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie piekarz
    Chmura Wioletta - I miejsce w Wojewódzkim Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie kucharz i udział w etapie Centralnym
    Marta Uzar z klasy 4BL - Udział w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej na etapie szkolnym i rejonowym XVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
 

Rok 2000/2001



    Multana Justyna - I miejsce w Wojewódzkim Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie ciastkarz i udział w etapie Centralnym
    Mariusz Strzępka z klasy 4AL – udział etapie szkolnym, rejonowym i wojewódzkim XVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
    Dariusz Zoń i Damian Działowski z klasy IAL - przygotowaniem referatów i pytań multimedialnych do konkursu „MultiPyt – Twoje pytanie na płycie”.
    Anna Soja - nagrodzona w kategorii poezja w konkursie zorganizowanym przez Starostwo Powiatu Mieleckiego pt. „Chronię środowisko naturalne”
 

Rok 1999/2000



    Furgał Alicja - udział w etapie Wojewódzkim III Olimpiady Wiedzy o Żywieniu
    Damian Gładyszek – udział w Wojewódzkim Finale XV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
 

Rok 1998/1999


Mazur Anna - laureatka szczebla centralnego II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu
Zięba Renata - udział w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy o Żywieniu
Sitko Jadwiga - udział w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy o Żywieniu
Mazur Katarzyna - III miejsce w Wojewódzkim Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie kucharz
Smoleń Tomasz - II miejsce w Wojewódzkim Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie piekarz
Machnik Paweł - II miejsce w Wojewódzkim Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie ciastkarz
Pazdro Waldemar - III miejsce w Wojewódzkim Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie ciastkarz

Rok 1997/1998


Dudek Ewa - udział szczebla wojewódzkiego I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu
Kopera Bartosz - laureat w Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie kucharz
Pietras Monika - IV miejsce w Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie kucharz
Tutro Marcin - I miejsce w Wojewódzkim Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie ciastkarz; udział w etapie centralnym
 

Rok 1996/1997


Taran Jacek, Dudek Ewa, Wolnik Marzena, Nośko Paweł - II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Gazetek Szkolnych „Srebrna Stopka”
Rok 1995/1996
Kilian Lucyna - laureat w Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie piekarz Taran Jacek, Dudek Ewa, Wolnik Marzena, Nośko Paweł - I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Gazetek Szkolnych „Złota Stopka”
 

Rok 1994/1995



    Monika Wielgosz – I miejsce indywidualne w konkursie na szczeblu wojewódzkim „Mój las” zorganizowanym przez LOP.
    Anna Kwiatkowska i Anna Wolska – I miejsce za pracę zbiorową w konkursie na szczeblu wojewódzkim „Mój las” zorganizowanym przez LOP.
    Iwona Wilk i Iwona Lubacz – II miejsce za pracę zbiorową w konkursie na szczeblu wojewódzkim „Mój las” zorganizowanym przez LOP.
    Michał Mądracji, Agnieszka Marek i Monika Wielgosz – wyróżnienie za pracę pt. „Stan i zagrożenie środowiska wodnego” na konkursie zorganizowanym przez Polski Związek Wędkarski Koła Mieleckiego nr 22.