ZST Mielec
Slider
Erasmus - Zespół Szkół Technicznych w Mielcu

Uczniowie klasy 3 DG – beneficjenci projektu Erasmus+ „Mój zawód na europejskim rynku pracy - jakie mam szanse?” wybrali się 7 czerwca br. z wizytą do restauracji „Bella Vita” w Mielcu. Tu pod okiem rodowitego Włocha – pana Giuseppe Roccotiello i jego żony Marty poznawali tajniki przyrządzania kolejnych przebojów kuchni włoskiej.

Tym razem uczniowie nauczyli się przygotowywać calzone, czyli pieczonego pieroga z nadzieniem. Powstawały wersje klasyczne, czyli z nadzieniem z sera mozzarella i sosem pomidorowym, jak też pikantne: z szynką lub salami. Smak tych własnoręcznie przygotowanych smakołyków na długo pozostanie na języku…

19 czerwca o godzinie 9 w auli ZST będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie: właśnie wtedy rozpocznie się uroczystość zakończenia projektu Erasmus+ „Mój zawód na europejskim rynku pracy - jakie mam szanse?” zakończona widowiskowym pokazem kuchni molekularnej.

15 maja br. odbyła się w naszej szkole niecodzienna lekcja. W ramach promocji działań projektu Erasmus+ „Mój zawód na europejskim rynku pracy - jakie mam szanse?” grupa uczennic klasy 2EG poznawała tajniki kuchni włoskiej pod okiem rodowitych Włochów: Cristian Moretti i Nicola Farina - uczęszczający do naszej szkoły uczestnicy międzynarodowego programu wymiany uczniów AFS na kilka godzin wcielili się w rolę instruktorów zajęć praktycznych branży spożywczej. W czasie poniedziałkowych zajęć powstały najpopularniejsze dania kuchni włoskiej: spaghetti, pizza oraz deser tiramisu.

13 uczniów z klasy 3 DG (klasa o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych) przebywa na miesięcznych praktykach w Niemczech. Ich wyjazd na zagraniczne staże był możliwy dzięki środkom finansowym, jakie nasza szkoła otrzymała na realizację projektu Erasmus+ pt. „Mój zawód na europejskim rynku pracy - jakie mam szanse?” Tym samym jest to już druga grupa uczniów kształcących się w tym zawodzie, jaka mogła wyjechać za granicę w ramach edycji programu Erasmus+ z konkursu ogłoszonego w roku 2015.

Już niedługo, 18 kwietnia 2017, uczniowie klasy 3 DG (technik żywienia i usług gastronomicznych) wyjadą na miesięczne praktyki do Niemiec. Zarówno pobyt uczniów za granicą, jak i przygotowania do niego są finansowane z funduszy unijnych w ramach programu Erasmus+2015, jakie nasza szkoła otrzymała na realizację projektu pt. „Mój zawód na europejskim rynku pracy - jakie mam szanse?” W związku z tą wyprawą 10 kwietnia 2017 roku odbyło się tzw. spotkanie mentalne.

W ramach promocji działań realizowanego w naszej szkole projektu Erasmus+2015 „Mój zawód na europejskim rynku pracy - jakie mam szanse?” dla beneficjentów projektu - grupy uczniów Technikum Gastronomicznego (14 osób z klasy 4DG, które były na praktykach w Niemczech w roku szkolnym 2015/2016 i 13 osób z klasy 3DG wybierających się do Niemiec w kwietniu 2017) zorganizowano wycieczkę przedmiotową do Krakowa.

20 lutego 2015 r. odbyła się w naszej szkole nietypowa lekcja języka niemieckiego. Grupa uczennic z klasy 3 EG (12 dziewcząt przygotowujących się do wyjazdu na miesięczny staż w Niemczech w kwietniu tego roku) miała okazję sprawdzić swoją znajomość języka niemieckiego w praktyce.

W terminie 03-31.01.2015 grupa 10 uczniów klasy III DG Technikum Gastronomicznego o specjalności technik żywienia i usług gastronomicznych, przyszli kucharze i technolodzy żywienia, odbyła 4-tygodniową praktykę zawodową w Niemczech, w hotelach zlokalizowanych na terenie landu Turyngia. Praktyki odbyły się dzięki współpracy Zespołu Szkół Technicznych z instytucją partnerską z Niemiec - Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH, w ramach projektu Erasmus+ pt. „Wiedza teoretyczna nie jest wszystkim - ucz się i pracuj na poziomie europejskim!”.

12 grudnia 2014 zakończyły się przygotowania uczniów wyjeżdżających na 4-tygodniowe praktyki w Turyngii w Niemczech w ramach projektu „Wiedza teoretyczna nie jest wszystkim – ucz się i pracuj na poziomie europejskim!”.

W związku z przygotowaniami uczniów naszej szkoły do wyjazdu na miesięczne praktyki do Niemiec, 10 grudnia 2014 roku odbyło się tzw. spotkanie mentalne.

Z tej okazji gościli w naszej szkole: dr Manfred Müller – przedstawiciel firmy Siegmundsburger Werraquelle Haus – głównego partnera niemieckiego naszej szkoły w projekcie Erasmus+ oraz tłumaczka i asystentka ds. projektów w Polsce – p. Katarzyna Suchocka. Obecni byli: dyrektor naczelny – mgr inż. Jan Myśliwiec, wicedyrektor ZST – mgr Ryszard Reguła, koordynator projektu i nauczycielka języka niemieckiego – mgr Marzena Kasprzyk, nauczycielki przedmiotów zawodowych – mgr inż. Maria Pilchowiec i mgr inż. Aneta Mroczka.

Strona 1 z 2