ZST Mielec
Slider

Targi Pracy w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu

21 września 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyły się Targi Pracy Powiatu Mieleckiego. W imprezie udział wzięło ponad 40 firm, wśród nich m.in. Polskie Zakłady Lotnicze, Kirchhoff, Bury, Autopart, Zetes, Eldur, Hotel Rado, Dobrowolscy, Xerima, Cukiernia Pokusa. Jak podkreślił starosta Zbigniew Tymuła, to pierwsze targi o tak dużej skali.

Dla osób zainteresowanych podjęciem zatrudnienia targi były niepowtarzalną okazją do bezpośredniego spotkania z pracodawcami. Z kolei dla pracodawców targi pracy to doskonała okazja, aby zaprezentować swoją ofertę szerokiemu gronu potencjalnych kandydatów do pracy. W ramach imprezy odbyła się lekcja biznesu, podczas której można było uzyskać informacje o narzędziach wsparcia oferowanych przez urzędy i instytucje w założeniu własnej firmy. Pracownicy Mieleckiego Urzędu Pracy pomogli każdemu w przygotowaniu profesjonalnego życiorysu i listu motywacyjnego. Osoby poszukujące pracy miały również możliwość wykonania bezpłatnego zdjęcia do CV. W tym samym czasie zostały zorganizowane spotkania zainteresowanych z pracownikami działu kadr mieleckich firm.

Targi Pracy Powiatu Mieleckiego zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu i Podkarpacka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy Młodzieżowego Centrum Kariery w Mielcu. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Oprac.: mgr A. Sieńkowska

Opublikowano w dniu: 26.09.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 26.09.2017 r.

Czytany 966 razy