ZST Mielec
Slider

Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim

We wrześniu 2017 r. rozpoczęła się III edycja kilkuetapowego konkursu pt. „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim”. Projekt został przygotowany przez Fundację Underground z siedzibą w Krakowie. W konkursie tym wzięła udział uczennica naszej szkoły, Faustyna Tomecka. Warunkiem uczestnictwa w projekcie było wysłuchanie wykładów i udział w warsztatach „Latającej Akademii Underground” oraz przygotowanie 3 prac konkursowych. Projekt poświęcony był „Limerykom o narodach”, więc prace dotyczyły, w warstwie historycznej – konfliktów międzynarodowych, zaś w warstwie artystycznej – limeryków i ich cech gatunkowych.

Prace uczennicy kl. 1AL, Faustyny Tomeckiej, zostały ocenione bardzo wysoko i przeszły do następnego etapu konkursu, którym jest finał ogólnopolski. Życzymy powodzenia!

Oprac.: mgr M. Rządzka

Czytany 920 razy